Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Jan Stern (* 1977) je fejetonista časopisu Nový prostor, který ve velkých českých městech prodávají lidé bez domova. Vyšly mu čtyři knihy fejetonů, všechny vydal sám Nový prostor a knihu distribuovali vždy bezdomovci s tím, že polovina z utržených peněz šla do jejich kapsy. Jde o následující knihy:

- Démonologie všedního života (2016)

- Česko je hezko (2017)

- Dějiny a zlodějiny (2020)

- Od ještěrů k robotům (2022)

V papírové podobě lze sehnat již jen tu poslední, buď u prodejců Nového prostoru, nebo zde: https://eshop.novyprostor.cz/zbozi/kniha-fejetonu--od-jesteru-k-robotum--od-jana-sterna/. Při obou formách prodeje získává polovinu z ceny některý z bezdomovců. V prvém případě ten, u kterého si knihu kupujete. I ve druhém případě můžete určit, kterému bezdomovci začleněnému do programu Nový prostor má výtěžek jít. Nebo to necháte náhodě.

Na Seznam Médium chce autor umisťovat fejetony, které se do Nového prostoru nehodí. Proto, že jsou příliš politické, ošemetné, nekorektní, extremistické nebo nezajímavé. Hezké počtení.