Článek
Zaslouží si být Rusové na jednom sportovišti s ostatními?
Ačkoliv za to obyvatelé ruské země nemohou a neovlivní to, jakého mají prezidenta a jaká dělá rozhodnutí, bohužel dostali od rozpoutání rusko-ukrajinské války zákaz sportovat s ostatními a to na veškerých utkáních, světových pohárech a řešily se i olympijské hry. Jedná se totiž o největší sportovní událost. Po projednání všech faktorů došlo k rozhodnutí, že se olympijských her může zúčastnit 15 vybraných sportovců, kteří prošli sítem a splnili podmínky.
Museli totiž přistoupit na to, že nebudou nijak podporovat ruskou agresi, nijak se nebudou k této situaci vyjadřovat a budou startovat pod neutrální vlajkou. V případě výhry jim ani nebude hrát národní hymna. S těmito podmínkami souhlasilo tedy 15 sportovců a ti se také na olympiádě mezi ostatními závodníky objeví. Jde o sporty, jako je tenis, plavání, kanoistika, cyklistika, trampolíny a kajak.
Nesouhlas
Samozřejmě se po tomto rozhodnutí objevily nesouhlasné názory a ty mají i někteří naši čeští politici. Jde dle jejich slov o neúctu k ukrajinským sportovcům a obecně mají za to, že je to jistá forma jejich podpory.
Je to ale velmi subjektivní a záleží, z jakého úhlu se na problematiku člověk podívá. Proč by měla celá země a celé její obyvatelstvo doplácet na špatné kroky a nelidské myšlení jednoho člověka, byť jejich vůdce? Na druhou stranu je to vůči ukrajinskému lidu pochopitelné, že se nechtějí na jednom sportovišti potkat s obyvateli země, která jim zabíjí členy rodiny.
Objevují se ale i názory, že do sportu by se se témata, jako je válka nebo politika neměly tahat a nesouvisí to s tím. Jednotlivé osoby by tak neměly doplácet na hloupost jiných lidí. Nikdo z nich si místo narození ani své rodiče nevybral.
Těžko říct, který přístup je správný, ale oba mají něco do sebe. Co si o tom myslíte vy?
Zdroj: