Hlavní obsah
Hobby a volný čas

Domácí násilí a naše kočky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Anna Billová Šnoblová

Můj kocour

5. 9. 17:04

Všimli jste si někdy, že naše milované kočičky jsou agresivní zabijáci?

Článek

Dopoledne s mým kocourem. Popíjím kafíčko, přemýšlím, co uvařím manželovi k obědu a samozřejmě, hladím svého kocourka. Jenže přesně v tu chvíli, kdy většina jiných zvířat se prostě „ožene“ a dá najevo nesouhlas, kočky okamžitě vytasí zuby a drápy. Znáte to taky?

Přemýšlela jsem o tom, jak se posledních pár let řeší nejrůznější násilí. Já jsem násilí zažila snad jen v dětství, když jsem provedla něco opravdu ošklivého, ale i jako malé holce mi došlo, že je to spravedlivý trest. Pak nastoupily kočky.

Kočky vás koušou a škrábou, jednou mi dokonce z hlubokého škrábance vytryskla krev. Ty geniální drápky jsou zahnuté a udělané přesně tak, aby se zaryly hluboko a co nejvíce zranily oběť. Za to, pane Stvořiteli, stokrát děkuji, kočka je dokonalý predátor. A ty ostré zoubky! Toto věru není něco, co by bylo nějak nefunkční či nedokonalé. Stojí za zmínku.

Predátoři kočky nás dokážou škrábat a ničit bezostyšně. Nikdo je za to nezavře do vězení, přeci jen, stěžovat si kamarádkám, že vás mlátí kočka je asi trochu trapné. Znám příběh manželů, kterým kočička odpočívala každou noc u hlavy. Jednoho dne drápla nejmenovanou ženu do očního víčka, které silně krvácelo. Muselo to opravdu bolet. Ránu sešili v nemocnici. Kde teď spí kočička, nevím.

Vychovat toto zvíře je téměř nemožné, vím o tom své. Kočka, když ji surově zmlátíte, na to nereaguje a je jí to jedno. Nemá pocit viny. Ono totiž, dle stavby těla, dle psychiky, kočka je zabiják. Přijměme to jako fakt. Vemte si, jak si kočka hraje. Kouše, honí hračku, když ji chytí, zakousne se do ní. Sice se většina micin ráda hladí, ale jasně, že za to vyžaduje perfektní stravu.

Začala jsem svému kocourovi kupovat levné granule. Cítím za to vinu. Bude i nadále zdravý a plný energie? Jsem si jistá, že on necítí vinu, když mě poškrábe, až křičím. Asi opravdu nemá cenu kupovat stravu za hromadu peněz, když mě tahle chlupatá nádhera stejně kousne do ruky jen proto, že už se opravdu nechce dál mazlit.

Můj milovaný Pepíček bude na všech fotkách u mých článků. Můžete se potěšit. Je to krásný a dobře stavěný kocour, britský modrý bikolor. Šedá srst, oranžové oči, zdravý jak fík. Tato zvířátka prostě miluju, ale na rovinu říkám, pokud si pořídíte kočku, počítejte s domácím násilím.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz