Hlavní obsah
Názory a úvahy

Arogantní matky terorizují bezdětné

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Stephen Andrews/Pexels

Matky a jejich nevychované děti terorizují své okolí.

24. 10. 12:21

Řada matek své děti nezvládá a společně s nevychovanými potomky pak vyráží do podniků, kde nejsou děti vítané a svým chováním obtěžují okolí. Když se však ozvete se zlou se potážete.

Článek

Znáte to? Sedíte si tak v kavárně a buď si vychutnáváte nerušenou chvilku klidu nad něčím dobrým, nebo čerpáte inspiraci z prostředí a pracujete. Jenže pak dorazí na kafíčko a dortík matky a dětmi a máte po pohodě.

Dětem vstup zakázán

Naprosto sympatizuji s provozovateli, kteří matkám s dětmi zakázali vstup. Je to strašně jednoduché. Jedna kavárna cílí na dospělé, kteří chtějí mít klid a tam nejsou děti vítané. Druhá kavárna cílí naopak na matky s dětmi a je pro ně uzpůsobená, jak meníčkem, tak hracími koutky, přebalovacími pulty, kojícími koutky a nikoho tam řvoucí nebo nevychované děti neotravují. Člověk by řekl, že takhle je to na světě v pořádku a všichni budou spokojení. Ovšem, až na matky.

Řada z nich má totiž obrovskou potřebu se i se svými, často silně nevychovanými ratolestmi, cpát přesně tam, kde je nikdo nechce. Protože „ona je matka a kdo je víc?!“ A pokud obsluha nemá odvahu se rozkurážené matce postavit, ostatní hosté pak musí snášet věci, na které opravdu nejsou zvědaví.

Přebalování na stole

Nic nepovzbudí chuť k jídlu tolik, jako když se matka kousek od vás rozhodne přímo na jídelním stolku vedle dortíku zkoumat obsah plínek svého řvoucího potomka. Nejlepší je, když se pak přímo na místě rozhodne plínky vyměnit a vy si ten „krásný bobeček“ můžete prohlédnout na vlastní oči. Když se kdokoliv odváží cokoliv namítnout, dostaneme se mu vzteklé odpovědi, „co má asi tak dělat, když na záchodě nejsou přebalovací pulty. A co se jako tváříte, vždyť je to normální a přirozená věc.“

Takže milé matky: Za prvé, ty přebalováky tam nejsou proto, že jste v kavárně, která NENÍ určena pro děti a za druhé, přebalovat dítě na jídelním stole v bezprostřední blízkosti lidí, kteří něco konzumují je prostě prasárna a moc by mě zajímalo, co s tímhle přístupem z vašeho dítěte vyroste.

Kojení kdykoliv a kdekoliv

Na úvod bych ráda řekla, že nemám s kojením na veřejnosti sebemenší problém. Problém mám jen s matkami, které tím terorizují okolí. Ono totiž jedna věc je decentně miminko nakrmit pod nějakým šátkem, otočit se zády k lidem apod. a druhá věc je sundat podprsenku, vyvalit nádobíčko a pěkně demonstrativně dítě krmit. V prvním případě většina lidí ani nepostřehne, co děláte a nemůže je to tedy obtěžovat. V případě druhém to člověk opravdu nepřehlédne a byť se nedívá, tak už jen ten prvotní okamžik, kdy mu „to“ dojde a neví kam s očima je nanejvýš obtěžující. A opět platí: Jděte si do podniku, kde se s podobnými situacemi počítá, jsou na ně připravení a ostatní hosté jsou na stejné vlně jako vy.

Nevychovaní, řvoucí spratci

Máloco je tak otravné, jako protivné, nevychované a řvoucí dítě, zejména pokud není vaše vlastní. Upřímně lituju všechny číšníky, kteří v tom řevu balancují s talířemi naloženými horkým jídlem, a pod nohama jim lítají nebo se perou nezvladatelná děcka. A když se pokusí matce cokoliv říct, tak ho v lepším případě jen zabije pohledem. Protože, „co máte za problém, jsou to jen děti!“ Ale běda mu, kdyby to jednou nevybalancoval a to dítě tou horkou polévkou fakt polil. Všechno by to byla jeho vina a rozkacená matka by bombardovala kavárnu žalobami a výčitkami.

Třešničkou na dortu jsou matky, které dítě v podniku jednoduše vypustí a pak ho ignorují, vybavují se s kámoškou a občas, když je dítě nesnesitelné na maximum na něj zařvou na celý podnik. Pohodička!

Všechny podobně arogantní matky by si měly uvědomit jednu zásadní věc. Mít dítě je jedna věc, ale vychovat z něj slušného nebo alespoň civilizovaného člověka je věc druhá. A řvaním na děti fakt nikoho nevychováte a jen otravujete své okolí. Tak se alespoň stáhněte do podniků, kde jsou na vás připravení a necpěte se tam, kde na vás nikdo není zvědavý.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz