Hlavní obsah
Jídlo a pití

Češi slaví, do Česka expandoval nový fastfood

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: KeithJJ / Pixabay

Na Václaváku otevřeli novou pobočku rychlého občerstvení se smaženým kuřetem.

5. 11. 8:53

V Praze otevřel pobočku nový fastfood řetězec a lidé se mohli přerazit. Smažená kuřata na „louisianský způsob“ zřejmě budou nový hit českých strávníků.

Článek

Češi jsou velcí milovníci rychlého občerstvení. Pobočky fastfoodů jsou pravidelně obsazené a na jídlo stojíte frontu. Dneska mám dobrou zprávu pro všechny lidi, kteří považují zajít si do mekáče za vrcholný společenský zážitek.

Popeyes otvírá první pobočku na Václaváku

Tato pražská pobočka má být údajně první z mnoha. Podle zpráv řetězec plánuje mít do devíti let v Čechách na šedesát poboček. Před otevřením panovalo doslova davové šílenství a první návštěvníci čekali před vchodem cca 26 hodin než otevřou. Řetězec měl totiž pro první tři návštěvníky připravené celoroční menu zdarma. A to se vyplatí. Celý den promrznout venku, abyste následující rok mohli jíst každý den smažené kuře.

Co je Popeyes

Popeyes je řetězec rychlého občerstvení původem z Louisiany. V Louisianě se střetávají vlivy různých kultur a kuchyní díky přistěhovalcům. A mnoho českých zákazníků tak doufá, že přinese do současné fastfood situace nové chutě a zážitky. Což by se možná i mohlo splnit, každá porce obsahuje i speciální koření. Cenově jsou produkty srovnatelné s ostatními fastfood řetězci, které už v Čechách jsou. Nic tedy asi nebrání, aby Popeyes úspěšně vstoupilo na český trh.

Další fastfood

Mno, jak jídlo z Popeyes chutná vám neřeknu, protože mě ani nehnulo se kvůli otevíračce táhnout do Prahy. Osobně nemám fastfoody ráda a považuju je za stravování nejvyšší nouze, kdy fakt máte příšerný hlad, ale normální restaurace je v nedohlednu nebo prostě není čas. Takže dřív či později ochutnám Popeyes i já. Upřímně jsem přece jen trochu zvědavá, protože recenze se zatím shodují, že kuře z Popeyes opravdu chutná jinak a mě by zajímalo jak. Na druhou stranu mi přijde dost smutné, že je takový rozruch okolo nového fastfood řetězce, který prodává „smažené kuře“. Populace je čím dál tučnější a místo, aby se s tím nějak bojovalo, se otvírají nové fastfoody a z obezity se dělá nový ideál krásy. Osobně bych daleko více ocenila nějaký salátový bar nebo sushi.

Co vy? Plánujete návštěvu nebo je vám to šumák?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz