Hlavní obsah
Názory a úvahy

Emma Smetana: Češi jí prostě závidí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lukas / Pexels.com
24. 10. 17:24

Zpěvačka, moderátorka, politoložka a herečka Emma Smetana je solí v očích většině českého národa. Přemýšlela jsem, čím to může být a došla jsem k jedinému závěru. Češi jí prostě závidí.

Článek

Zpěvačka, moderátorka, politoložka a herečka Emma Smetana je solí v očích většině českého národa. Přemýšlela jsem, čím to může být a došla jsem k jedinému závěru. Češi jí prostě závidí. Je krásná, je chytrá, je úspěšná, je svá a je jí úplně jedno, co si o ní myslí cizí lidé a to se v Čechách stále ještě neodpouští.

Mezinárodní vzdělání

Absolvovala francouzské lyceum v Praze a posléze vystudovala obor Evropské záležitosti na Pařížském institutu a obor Politologie a mezinárodní vztahy na univerzitě FU Berlin. Plynně mluví francouzsky, anglicky a německy a domluví se i španělsky a hebrejsky. Od šesti let hraje na klavír, ale umí hrát i na kytaru a zpívat. V minulosti pracovala pro Úřad vlády ČR jako asistentka mluvčího premiéra a má za sebou i stáž ve francouzském deníku Libération.

Styl a odvaha být sama sebou

Tohle je podle mě ta část, co Čechy rozčiluje nejvíc. Emma Smetana je prostě sama sebou a nestará se o to, co si o ní myslí cizí lidé a ti to prostě nemůžou zkousnout. Vše podle mě začalo, když se Smetana se svým typicky českým příjmením rozhodla jej nepřechylovat. Místo Smetanová tak používá verzi Smetana. Pro ženu, která do osmi let žila ve Francii a dodnes tráví mnoho času v zahraničí mi to přijde jako logický krok. Ovšem český národ jí nedokáže odpustit, že vybočuje a „dělá ze sebe něco víc“.

A to není všechno. V době, kdy jsme všichni varování před partnery z ciziny, nebo nedej bože těmi, kteří mají část rodiny na dálném východě si Emma klidně našla za partnera Izraelce palestinsko-českého původu Jordana Haje a vypadá to, že jim to skvěle klape už více než 10 let. To, že ze jmen jejich dvou dcer veřejnost vždy pár týdnů nespala a holčičky mají trojí občanství už asi nemá cenu zmiňovat, nebo z toho někdo nebude spát ani teď.

Úroveň made in France

Ačkoliv Emma žije s rodinou v Čechách, podstatnou část dětství strávila ve Francii, kam se i dnes často vrací a je to na ní znát. Nemá totiž české móresy. Nepomlouvá, nestrká nos do života ostatních, nepodlézá, zná svou cenu, obléká, tvoří a žije si svůj život podle sebe a ne podle toho, jak by si to představovali ostatní. A Češi jí za to nemůžou přijít na jméno, jak se ukázalo, když Prima vypustila nový seriál Eliška a Damián, kde Emma Smetana hraje hlavní ženskou roli. Polovině lidí stačilo, že v seriálu Smetana hraje a už metali špatná hodnocení, kritiku i prachobyčejné „hejty“ na všechny strany. Nikdy jsem netušila, kolik rádoby uměleckých znalců a kritiků se mezi občany skrývá, než když to ze všech začalo lítat na všechny strany. Navzdory kritice se zdá, že Smetana zůstává nad věcí a i ten seriál se z přívalu negativity nakonec vzpamatoval a jeho hodnocení epizodu po epizodě vzrůstá.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz