Hlavní obsah
Lidé a společnost

Influenceři vydělávají milióny. Zaslouženě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Influenceři vydělávají měsíčně statisíce i miliony.

23. 9. 12:31

Znáte je, i když je (možná) nesledujete. Jejich jména slyšíte všude okolo sebe. Tary, Stejk, Jon Marianek, Sugar Denny. Patří mezi nejbohatší Čechy, ačkoliv často ještě ani nepřekročili třicítku.

Článek

Průměrný plat je v ČR cca 41 265 Kč

Chodíte od rána o večera do práce, s rodinou se skoro nevidíte, volný čas pro vás neexistuje a na konci měsíce vám za to přistane na účtu pár tisíc, které vám umožní tak akorát to, že můžete dál pokračovat v křeččím závodu až do důchodu. Ten ale možná vůbec nebude, takže možná až do smrti?

Influencer vydělává měsíčně statisíce

Naprostá většina lidí si myslí, že je to nezasloužené, přehnané a nejraději by všechny sociální zrušili. Já nesouhlasím.

Nikdo nikomu nebrání, aby šel tvořit na Youtube také. Možná, kdyby si to řada rejpalů zkusila, tak by je podobné řeči přešly. Laik si nedokáže představit, jak náročně je vymyslet a připravit scénář videa, natočit ho, sestříhat, doplnit všude popisky, vymyslet atraktivní název, hashtagy a následně video zpropagovat. A na ostatních sociálních sítích si to influencer také moc neulehčí.

Daň za slávu

Jakmile se člověk stane veřejně známý, jeho zisky sice raketově vzrostou, ale může se navždy rozloučit se svým soukromím. Už nikdy se v klidu neprojde na veřejnosti, nedojde se najíst a i když půjde vynést koš s odpadky, musí myslet na to, že ho někdo potká. Neexistuje, aby byl na veřejnosti otrávený, smutný, nebo se třeba pohádal. Neustále někdo poslouchá, natáčí a hlavně komentuje, cokoliv slavný člověk udělá.

Obecně ventilování názorů, na které se druhých nikdo neptá považuju za jednu z nejhorších lidských vlastností.

Influencer nemůže říct „končím“

Když se jednou stanete veřejně známou osobností, nemůžete jen tak říct „je konec“. Pořád vás budou lidi znát. Pořád budete potkávat lidi, kteří se budou chtít vyfotit, podpis, nebo si popovídat. Uplynou roky než sejdete z očí i mysli a budete se moc stát součástí anonymního davu.

Stálo by vám to za to? Mně osobně ani omylem. Napište mi do komentářů, jak vidíte influencery vy. Máte své oblíbené? Měnili byste s nimi?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz