Hlavní obsah
Seberozvoj

Máš problém? Zobni si Neurol!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

žena, dívka

20. 9. 19:20

Dnešní doba patří ufňukánkům. Je to tak. Tam, kde se dříve „zaťaly zuby“ a udělalo se, co bylo potřeba se dnes muži i ženy v slzách hroutí a sypou do sebe prášky na nervy.

Článek

Vnitřní síla

Vnitřní síla je něco, čeho se dnešní společnosti už absolutně nedostává. Tam, kde se ještě cca 20 let prostě zaťaly zuby a překážka se překonala. V potu tváře, s námahou a vypětím, ale překonala, tak přesně tam se dnes lidé zhroutí a odmítají jít dál, protože je to přece moc. Jak na sebe mohou být dnes lidé pyšní? Jaké překážky překonávají, když věčně jen couvají a řeší sami sebe?

Nikdo na sobě nepracuje

Když mi něco nejde, je to ten nejlepší důvod se to naučit. Jasně, někdy se to prostě nepodaří ani na x-tý pokus a pak už nemá úplně smysl lámat to přes koleno, ale alespoň jsem to zkusila. A můžu být na sebe pyšná, na rozdíl od všech „vystresovaných“ trosek, které to ani nezkusily.

Nemůžu spát

Když nemůžu spát, začnu dělat kroky proto, aby to bylo lepší. Snažím se před spaním nečumět do mobilu a na TV, aby mi modré světlo neblokovalo melatonin, jdu před spaním na krátkou procházku, nejít 2-3 h před tím, než jdu spát, nastavím si doma příjemnou teplotu, aby mě nebudilo vedro ani zima, snažím se si vyčistit hlavu… Je toho tolik, co může člověk vyzkoušet. Ale takhle to dneska obecně nefunguje… Nemůžu spát? Vezmu si prášek. Po jeho požití sice budu nepoužitelná, ale přece se nebudu snažit spát sama, když máme kouzelnou tabletku.

Bojím se

Čeká mě návštěva u zubaře, které se bojím? Nasypu do sebe neurol a bůhvíco ještě, protože to přece s nervama nezvládnu. Uvědomujete si, že dříve se nedávaly ani umrtvovačky a vrtaly se tak zuby i malým dětem?

Čeká mě návštěva v ředitelně, protože moje dítě něco provedlo? Omg, přece tam nepůjdu něco racionálně vyřešit. Kdepak, nasypu do sebe prášky a zhroutím se, protože mám doma hrozného smrada, kterého jsem sama (ne)vychovala.

Hádka s partnerem? Přece to nebudu řešit jako dospělá, když máme prášky na nervy a já se s nimi můžu v klidu zhroutit.

Všude samý stres

Víte, co? Zjistila jsem, že 99 % lidí, co bere něco na nervy jsou pro mě rozmazlení ubožáci, protože to do sebe sypou jako lentilky, aniž by sami o sobě vyvinuli nějakou snahu něco se sebou udělat. Tomu 1 %, které léky skutečně potřebuje, přeji pevné nervy a jsem ráda, že mají možnost na svoje problémy brát léky, které jim mohou pomoci.

Jak to vidíte vy?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz