Hlavní obsah
Lidé a společnost

Na školu kašlali a teď je musíme živit my

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: jannonivergall/pixabay.com
22. 10. 12:21

Známe je všichni. Vždy to byli největší frajerky a frajeři ve třídě. Drzí na učitele, nepřipravení na hodinu, bez zájmu o učení, ale zato s cigaretou v ruce a flaškou alkoholu v batohu. Na nikoho se neohlíželi a teď nám visí na krku.

Článek

Slušným dětem se smáli

Nebyly to jen děti sociálních případů, naopak mezi nimi často byly i děcka z dobře situovaných rodin, které měly veškerý potenciál se dětem věnovat. A o to, to bylo horší. Že se děti zhlédnou v tom, co vidí doma, je klasika, ale jak se k tomu dostaly ta děcka ze slušných rodin nikdy nepochopím. Škola je nezajímala, vědomosti byly pod jejich úroveň, stejně jako slušné vychování a kdokoliv se choval jinak než oni, tomu se posmívali a pošklebovali. Nakonec školou prolezli jen s bídou a naprostá většina z nich ze vydala rovnou na učňáky.

Učitelé se jich báli a šli jim na ruku

Na učilištích jejich krasojízda pokračovala, akorát bylo vše ještě o stupínek horší. Bylo otřesné sledovat, jak se s nimi učitelé snaží být ze všech sil za dobře. Vyučující, která dělala normálním dětem ze života peklo, s těmihle výlupky podlézavě žertovala a dělala vše proto, aby se jim neznelíbila. Proč? Nebyla schopná je svou autoritou zvládnout a tak raději obětovala děcka, která se neuměla bránit a nedělala problémy.

Živíme je všichni

Kde je jim dnes konec? To je strašně jednoduché. Řadu z nich najdete za pásy v továrnách, za pokladnami supermarketů, nebo s hadrem a kýblem někde ve firmách, kde si stěžují na život, na vládu, na společnost a vlastně na úplně všechno, co podle nich může za jejich zpackaný život. Ráda bych zakončila tím, že spravedlnost si je našla a za svoje chování museli přijmout následky, ale bohužel. Následky neseme všichni, protože naprostá většina z nich dostává od státu štědré příspěvky na děti, na bydlení a na další výdaje, které tak vlastně platíme my všichni.

Máte ve svém okolí podobné sociální případy, kteří svůj život podobně promarnili?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz