Hlavní obsah
Názory a úvahy

Negativní komentáře? Problém nemáte vy, ale lidé, co je píšou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: PublicDomainPictures / Pixabay

Lidé si v komentářích často jen vybíjejí své frustrace z nespokojenosti nad svým životem. Komentáře, které píší tak neříkají autorovi, ale vlastně sobě samým. Je smutné, jak moc se někteří lidé nemají rádi.

14. 11. 12:57

Internetové diskuze jsou jako přehlídka hrubosti, nevychovanosti i nedostatku inteligence. Společně s umělou inteligencí jsme se zamyslely, co mají diskutující za problém, že se veřejně takto prezentují.

Článek

Četla jsem tu parádní článek, kde Tomáš Prop využil AI pro řešení problému s důchody. Ten nápad se mi hodně zalíbil a s Chatem GPT pracuji dnes a denně. Tak jsem se zeptala jsem, co si AI myslí o hrubých a negativních komentářích lidí v diskuzích. Zejména, když se jedná o lidi, kteří zpravidla nepochopili z článku ani odstavec. Umělá inteligence nezklamala a přišla se zajímavými poznatky.

Foto: Antea

AI

Emoce a projektování

Do této doby jsem si myslela, že projevy většiny lidí v komentářích jsou prostě důsledkem nízké inteligence, nulového rozhledu a zapšklosti. Nikdy mě nenapadlo, že to s články, které komentují, vlastně vůbec nemusí souviset a oni jen ventilují svou nespokojenost se svým životem, na každém místě, které se jim namane. Zajímavé. Na AI se mi líbí, že vždy dokáže najít úhel pohledu, který by mě nenapadl. Každopádně je velká pravda, že projevy většiny lidí v diskuzích souvisí především s nimi samými, nikoliv s tím, na co vlastně reagují.

Hlasitá menšina

Tak tento bod mě napadl. Vidím totiž, kolik lidí článek četlo a kolik jej komentovalo. Ten rozdíl je obrovský, a dává tak za pravdu bodu číslo 1. Vždycky se najde pár frustrovaných křiklounů, kteří řvou, aniž by vlastně chápali proč. Zatímco spokojení lidé si článek prostě přečtou a nereagují. Vždyť já sama jsem tím typická. Nikdy články nebo posty nekomentuji a diskuze otevírám maximálně, když se chci pobavit.

Odpovědi

No, přitom kolik komentářů moje články mají, není reálné reagovat na všechno. Jednak na to nemám tolik času a také se mi ani nechce. Vyřešila jsem to tak, že když mám čas, tak na svém Instagramu ta_antea pár komentářů vypíchnu a na ně odpovím. Zatím se teprve rozjíždím, ale docela mě to baví a je to pro mě o hodně přehlednější.

Podpora

Ano, podpora mě potěší vždy. Vážím si zpětné vazby od lidí, kteří článek pochopí a dokážou zformulovat komentář, který má myšlenku. Samozřejmě mám nejraději ty, které říkají, že mám pravdu, ale dobře zformulovaný proti názor cením taky. Je to příjemné osvěžení proti komentářům, které se navážejí do vlády, mého věku, mileniálů, podnikatelů, vzdělaných lidí, úspěšných lidí a tak dále.

Suma sumárum

Chat GPT mi vždy ukáže směry, které by mě samotnou nenapadly. Pracuji s ním ráda a je to pro mě neocenitelný pomocník. Už se nemůžu dočkat, jakým směrem se bude AI dál vyvíjet.

Negativní komentáře jsou sice otrava, ale to jestli si z nich něco budete dělat, je jen na vás. Napište mi, co si myslíte o úrovni většiny diskutujících a jestli souhlasíte s tím, že spokojený člověk spíše nekomentuje, to mi opravdu přijde jako zajímavá myšlenka.

P.S. Komentáře, které píšete často vůbec nesouvisí s předmětem diskuze, ale s vaší nespokojeností s životem. Píšete je vlastně sami sobě. Podívejte se prosím na deset svých posledních komentářů a zkuste případně vyhledat pomoc odborníka, který vám pomůže s pocity marnosti nějak pracovat, abyste mohli začít žít kvalitní život. Bude to práce, ale na čem jiném v životě pracovat než na sobě?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz