Hlavní obsah

Nelíbí se vám ceny elektřiny? Tak se odpojte!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
22. 10. 13:28

Neustále slyším nářky nad vysokou cenou elektřiny. Uvědomujete si, že být připojení k elektrické sítí není právo, ale výsada? Nikdo vás nenutí a když se vám ceny nelíbí, tak se prostě odpojte a přestaňte je platit.

Článek

Naprostá většina lidí si neustále stěžuje na vysoké ceny elektřiny. Stěžují si, mění dodavatele, nadávají elektrárnám nebo demonstrativně šetří. Přitom je řešení tak strašně jednoduché: Nelíbí se vám cena elektřiny? Tak se prostě odpojte.

Být připojený k elektrické sítí není samozřejmost, jak si dnes každý myslí. Je to výsada, a když se vám to nelíbí, není nic snažšího než si prostě elektřinu odhlásit a tím se zbavit všech těch poplatků, které se vám tak vadí.

Lidé jsou rozmazlení

Dnes se ve většině světa žije tak dobře, že se lidé úplně rozmazlili a věci, které jsou jinde nadstandard nebo dokonce zcela nedostupné, považují za naprostou samozřejmost. Elektřina, teplá voda, pitná voda z kohoutku… uvědomujete si, že tohle rozhodně samozřejmost není, a že byste byli vděční, že to máte?

Odpojte se od elektřiny

Nikdo vás nenutí elektřinu odebírat. Je to jen vaše volba, není to žádná povinnost. Když si ale chcete žít pohodlně, vařit na sporáku a ne na ohništi, prát v elektrické pračce a ne na valše, mýt nádobí v myčce a ne v rukách, svítit lustrem a ne loučemi, mýt se v teplé vodě a ne v ledové, tak za to musíte prostě zaplatit. Je to služba jako každá jiná.

Opravdu mě nebaví poslouchat to věčné stěžování. Češi jsou na to sice mistři, ale poslední dobou už je to moc snad i na Čechy.

Život mimo civilizaci

Spousta lidí to už udělalo. Odstěhovalo se stranou civilizace a žijí skromným obyčejný životem, jakým žili lidé dřív. A podle toho také vypadají jejich náklady, které jsou minimální. Jejich život je sice méně pohodlný, zato ale klidný, jednoduchý a jsou tak spokojení.

Těžko ale můžete očekávat, že se budete válet v pohodlí a užívat si všech výdobytků civilizace a budete to mít zadarmo. Když chcete být součástí systému, tak za to budete platit. Už to konečně pochopte a přestaňte kňourat.

Je to strašně jednoduché, jako s každou službou. Mám na to - koupím si ji. Nemám na to - nekoupím si ji a jsem zticha.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz