Hlavní obsah
Názory a úvahy

Po bouračce jsem dostala výpověď

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

peníze

19. 9. 18:02

Měla jsem (nezaviněnou) bouračku a musela zůstat doma z práce na homeoffice. Do tří dnů jsem dostala výpověď.

Článek

Většinou se lidem po bouračkách posílají kytky, o výpovědi slyším poprvé.

Když si tak ležíte doma s fixačním límcem po bouračce, kterou jste nezavinili a snažíte se uklidnit bolavou hlavu a roztočený žaludek, očekáváte od lidí spíše podporu než podraz.

Bohužel, mně to tak úplně nevyšlo. Mně šéf poslal z čista jasna výpověď a ještě navíc pěkně stylově na mobil a o půlnoci.

Upřímně, mě to fakt překvapilo, šéf mi přišel takový hrozně fér a zapálený do toho s tvorbou obsahu pohnout. Většinou mám na lidi dobrý odhad, ale tady jsem se fakt sekla.

Naprosto chladná nezúčastněná zpráva o výpovědi, bez varování, bez udání důvodu. To jsem vážně nečekala. Ale asi by mohlo být i hůř.

V šoku po tom nárazu při bouračce jsem si dokázala zapamatovat SPZ toho grázla, co chtěl z místa nehody ujet, takže alespoň on za to snad zaplatí.

Mě to nezlomí.

Je to jen v hlavě. Sice je to velká komplikace, ale mám i jiné klienty (klika, že jsem je nestihla pustit).

Nevím, co si mám myslet. Náhody neexistují a tohle je tak z čistého nebe, že to musí mít nějaký vyšší smysl.

Třeba přijde nějaká vysněná zakázka a já bych jí bývala nepřijala kvůli tomu klientovi. Nevím. Byl to fakt šok, to bylo poprvé v životě, co mě uprostřed noci vzbudila zpráva s výpovědí. Ale tak poučení pro příště, že když se s někým domluvím na 2 měs. výpovědní lhůtě, mám chtít smlouvu a neskočit na „přece si věříme“. Třeba se s tou důvěrou konečně poučím.

Nejsem v pohodě, je mi to hodně líto, i proto, že mi přišlo, že si se šéfem dost lidsky sedíme a tohle je prostě sprostý, no. Navíc mě tahle oblast fakt bavila a byl tam obrovský potenciál pro zlepšení. Dalo se tam toho tolik udělat a nakonec nic.

Na druhou stranu, když nad tím tak přemýšlím, pořád jsem si lámala hlavu, jak k tomu všemu mám stíhat řešit náš plánovaný e-shop.

Tak tohle je asi odpověď.

E-shop má mít prioritu.

Ale musím říct, že i když mám znamení ráda, byla bych ráda, kdyby příště místo vykopnutí dveří prostě zaťukaly.

Vlastně mě i mrzí, že to nepřišlo o týden dřív. Kdyby si šéf vzpomněl o pár dní dřív, neměla bych rozsekané auto, zdravotní problémy, fixační límec a místo toho bych si lítala po lese a hledala houby.

Takhle z toho všeho mám tak akorát ty „houby“ a nervy.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Výpověď

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz