Hlavní obsah
Práce a vzdělání

Povinné psychotesty pro učitele

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
22. 10. 13:00

Učitelům svěřujeme, to nejcennější, co máme - naše děti. Nastal čas, aby každý z učitelů průběžně skládal psychologické testy, které posoudí, zda je vhodné, aby s dětmi pracoval, a je schopný náležitě dělat svou práci.

Článek

Zamindrákovaní jedinci, kteří ničí životy dalším generacím

Spousta kantorů jsou pro toto povolání naprosto nevhodní. Jsou to labilní jedinci nevyrovnaní sami se sebou, kteří si své frustrace vybíjejí na bezmocných dětech. Jasně, každý máme své problémy, které si ale máme řešit pěkně v soukromí a ne si to vybíjet na těch, kteří se nemůžou bránit.

99 % učitelů by psychotesty neprošlo

Ze zkušeností mých a mého okolí je naprostá většina učitelů naprosto nezpůsobilá. Jak si například někdo dovolí fyzicky trestat cizí dítě a argumentovat tím, že bylo drzé, vyrušovalo nebo dokonce omlouvalo? Uvědomujete si, že pokud máte násilnické sklony, nebo se neumíte ovládat, prostě nemáte ve školství, co dělat? Vy jste tam jako autority, které dětem dávají příklad, jak se chovat. Jste vůbec schopní pochopit, jak velké problémy může těm dětem do budoucna způsobit vaše selhání?

Psychologické diagnózy v praxi

Na tom mít psychické problémy není nic špatného. Je to prostě problém jako každý jiný. Ale každá nemoc s sebou přináší jistá omezení. Jako silný epileptik nedostanete řidičský průkaz, protože byste ohrožovali své okolí a jako labilní, hysterická a narcistická osobnost nebo sociopat byste prostě neměli dostat právo k práci s dětma, protože jim můžete tím jací jste ublížit. Ano, všichni víme, že ve školství jsou pěkné peníze a v podstatě za nic, když se vám nechce pracovat, ale měli byste mít soudnost.

Děti se nemůžou bránit

Protože v Čechách zatím žádné psychotesty povinné nejsou, nezbývá než věřit, že děti mají rodiče, kteří se za ně postaví a budou je chránit před vyučujícími, kteří zneužívají své moci. Bohužel, opak je pravdou.

Foto: Antea

Věříte svým dětem?

Z ankety, kterou jsem umístila pod jeden ze svých článků vyplývá, že více než 3/4 rodičů svým vlastním dětem nevěří a v případě sporu by se postavilo na stranu učitelky. Je to otřesné zjištění a moc by mě zajímalo, jaké zásady a hodnoty ti rodiče dětem vštěpovali. Když se nemůžou spolehnout na to, že jim dítě důvěřuje a poví jim pravdu i kdyby byla v jeho neprospěch.

Jsem opravdu ráda, že u nás v rodině se nikdy nelhalo a ať jsem tvrdila či budu tvrdit cokoliv, vždy jsem za sebou měla rodinu, která mi věřila, protože všichni věděli, že zkrátka a dobře nelžu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz