Hlavní obsah
Názory a úvahy

Přivydělat si může každý, stačí jen chtít

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
23. 10. 9:45

Bylo ti patnáct let a nestačí ti peníze? Najdi si přivýdělek. Je jedno, jestli jsi student, maminka na mateřské nebo důchodce. Přivydělat si může naprosto každý.

Článek

Finanční situace v Čechách se stále horší. Peněžní rezervy už jednotlivci i rodiny vyčerpali a teď s napětím vyhlíží každý konec měsíce a strachují se, zda s penězi vyjdou, nebo ne.

Řešení je strašně jednoduché - najít si nějaký drobný přivýdělek, kterým by si do rozpočtu každý měsíc přidali pár tisíc navíc.

Samé výmluvy

Najít si přivýdělek si dnes může opravdu každý. Přesto to málokdo udělá a místo práce má jen kupu výmluv. Jenže víte, jak to je: Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

  • Jste maminka na mateřské? Tak začněte pracovat online.
  • Jste důchodce? Můžete chodit někam na pár hodin prodávat.
  • Máte základní vzdělání? Můžete uklízet nebo vydávat obědy.

Naprostá většina Čechů si jen a jen stěžuje a za všechny jejich problémy může někdo jiný, jednou je to vláda, podruhé těžká doba, potřetí sousedi, po čtvrté počasí… prostě pokaždé kdokoliv a cokoliv jiného než oni sami.

Bez práce nejsou koláče

Každý jen stojí s nataženou rukou a čeká, že se stát postará. Ale tak to nefunguje. Lidé dodnes nepochopili, že zodpovědnost za jejich životy leží především na nich samotných. Chcete se mít dobře? Tak začněte makat! Jenže přesně to se lidem nechce a většinou jsou to stále ti samí:

Ve škole se flákali - pokud ji vůbec dokončili, sehnali si mizernou práci - pokud vůbec pracují a místo, aby se snažili svoji situaci zlepšit, tak se válí před televizí z pivkem, cigárem a stěžují si, jak k nim byl život nespravedlivý.

Překročte svůj stín

Přitom se stačí jen podívat okolo sebe a člověk hned vidí, že když se chce, tak to jde. Rozhlédněte se. Lidé, kteří v životě něco dokázali, zamakali a teď se mají dobře, jsou všude kolem vás. Koukají na vás z billboardů, stránek časopisů nebo novin. Je to ale třeba i vaše doktorka, majitelka optiky, sousedka, která má malé rychlé občerstvení nebo majitel autoservisu o dvě ulice dál. Nejsou to jen „celebrity“, jsou to i obyčejní lidé, kteří prostě zatnuli zuby, zamakali a dnes mají vyděláno a je jim fajn. A z těch byste si měli vzít příklad.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz