Hlavní obsah
Umění a zábava

Seriál Eliška a Damián: Pokračování je za rohem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Işıl / Pexels

Můžeme se těšit na další sérii Eliška a Damiána?

15. 11. 17:04

První série seriálu Eliška a Damián skončila a zbývá zodpovědět otázku, jak to bude s pokračováním. Podle všeho je druhá řada už na světě. Na co se v ní můžeme těšit?

Článek

V pondělí nám skončil poslední díl první řady kontroverzního seriálu Eliška a Damián. Tento seriál už od začátku svého uvedení vzbuzoval silné vášně. I přes prvotní neporozumění se nakonec našli lidé, kteří jej zvládli pochopit a seriál tak získal stabilní diváckou základnu. Můžeme jen přemýšlet, kde by dneska býval byl, kdyby ho jeho domovská stanice po pár dílech nepodrazila a neodsunula z hlavního vysílacího času. Nu což, stalo se, a to už se změnit nedá. Teď je podstatné, co se teprve stane.

Těšte se na druhou řadu!

Podle dostupných informací, a hlavně i upoutávek v posledním dílu první řady to vypadá, že je natočená i druhá řada seriálu. Hlavní slovo by tentokrát měla mít oblíbená postava princezna Eleonora v podání nadané Anny Dvořákové a princezna Fredrika, kterou ztvárnila Anežku Rusevová. Z dostupných ukázek to vypadá, že se princeznám podařilo zmocnit lektvaru, který způsobuje cestování v čase a do budoucnosti se tentokrát vypraví společně.

Osobně si myslím, že Emma Smetana a Robert Urban, kteří se ujali hlavních rolí v první sérii budou v druhé odsunutí do pozadí a druhá řada bude primárně o tom, jak dvě princezny ke štěstí přišly.

Co bude dál?

V kuloárech se šeptá, že prý jsou napsané i další série, což je pro fanoušky skvělá zpráva, byť bohužel zůstává otázkou, jestli budou vůbec natočené. Stejně tak nejisté je i zařazení druhé série do televizního vysílání. Hovoří se o jaru příštího roku, ale kdoví, jak to dopadne. Každopádně by byl nesmysl, kdyby Prima druhou řadu vůbec neuvedla. Měli by ji minimálně dát k dispozici alespoň online. Fanoušci si ji rádi najdou a samozvaní kritici alespoň nebudou muset plýtvat časem, aby seriál trhali v rádoby odborných článcích.

Čára přes rozpočet

Z předpokládaného obsahu druhé řady jsem drobátko překvapená. Tak trochu jsem si říkala, že by se dohromady mohli dát princezna Eleonora a alchymista Matouš. Třeba ale Eleonoru budoucnost zklame a pak bude vidět Matouše jinak. Nebo jejich vztah zůstane i nadále spíše sourozenecký a Eleonor najde štěstí v budoucnosti, kde zůstane? A co Frederika? Na jejím místě s vyhlídkami, jaké má ve své době, bych v současnosti rozhodně zůstala. Protože, i když si lidé hodně rádi stěžují, naše doba je ve skutečnosti hodně fajn. Jsme svobodní a náš životní úspěch nebo neúspěch záleží jen a pouze na našich schopnostech. A je úplně jedno, jestli jste žena nebo muž. Je to jen na nás. Škoda, že má tolik lidí problém tu odpovědnost přijmout a vážit si jí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz