Hlavní obsah
Umění a zábava

Seriál Eliška a Damián, všichni mu od začátku jen křivdili

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Seriál Eliška a Damián nakonec přetáhl na svou stranu i mnoho lidí, kteří jej na začátku kritizovali.

7. 11. 13:30

První řada seriálu Eliška a Damián skončila a spousta kritiků, kteří jej na začátku odsoudili, si nyní sypou popel na hlavu.

Článek

V životě je důležité umět přiznat svou chybu. Je velmi příjemné vidět, že slušnost se dnes ze světa ještě úplně nevytratila, ale stále existují lidé, kteří, když si uvědomí, že se mýlili, tak to přiznají a omluví se. Stejně, jako v článku, na který reaguji.

Elišku a Damiána každý nepochopí

O seriálu Eliška a Damián už bylo napsáno mnoho. Od začátku svého vysílání měl i přes masivní reklamní kampaň (nebo právě proto?) velmi negativní hodnocení. Omezení Češi zkrátka nedokázali pochopit, že se v televizi objevilo něco originálního, narozdíl od obvyklé dávky televizní tuposti jako jsou Ulice, Ordinace.. a další seriály.

Hodnocení rostou

Ze začátku to vypadalo, že to seriál neustojí. Hodnocení na ČSFD bylo otřesné a zradila ho i Prima, která ho odstranila z hlavního vysílacího času, a nemotivovala tak lidi, aby si zvykli a přijali seriál jako něco nového. Postupem času se však naštěstí začala situace měnit. Hodnocení jednotlivých epizod vzrůstalo a brzy za sebou začaly nechávat jednotlivé epizody běžných českých seriálů. Do celkového hodnocení seriálu se to sice promítá jen pomalu, ale i ono postupně roste.

Druhá šance pro Elišku

Mám obrovskou radost, že se stále nechází lidé, kteří berou zpět svá unáhlená negativní hodnocení a uznávají, že seriál má něco do sebe, nebo, že je navzdory jejich očekávání nakonec bavil. Je důležité umět si přiznat svou chybu nebo změnu názoru a nestydět se za to. Když se člověk točí, jak korouhvička ve větru je to špatně, ale jednou za čas to naopak vnímám pozitivně.

Pravda a láska zvítězí

Děkuji všem, kteří zvládli otevřít svou mysl a dali seriálu šanci. Je to prostě úplně normální televizní seriál s originální zápletkou, při kterém prostě spálíte půlhodinku času. Nikdo nesliboval epický velkoseriál s mnohomiliardovou výpravou typu třeba Hry o trůny. A když to někdo dokázal pochopit a přenést se nad předsudky o Emmě Smetana, tak se prostě úplně obyčejně bavil. I když seriál podrazila i jeho domovská televizní stanice. Což mi přijde opravdu smutné a hloupé.

P.S. Já jsem ještě poslední dva díly neviděla, tak ne, že mi vykecáte, jak to dopadlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz