Hlavní obsah
Názory a úvahy

Stěžovat si na nedostatek peněz je moderní

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Dnes si většina lidí stěžuje na nedostatek peněz a za své problémy obviňují všechny okolo vládou počínaje a počasím konče.

2. 11. 11:21

Každý má svou finanční situaci ve svých rukách, přesto se dnes jen těžko najde člověk, který si by si na ni nestěžoval. A kdokoliv si nestěžuje, tak se automaticky stává namyšleným zbohatlíkem a vyděděncem.

Článek

Poslední dobou se roztrhl pytel se stížnostmi na drahotu, nedostatek peněz a jak je těžká doba. Lidé si notují, předhánějí se, kdo se má hůř, kdo vydělává méně, kdo platí více a většinou to skončí tak, že za všechno může vláda.

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Zkuste někdy těmto lidem říct, že si nestěžujete. Jasně, krize na vás dolehla taky, ale umíte hospodařit s penězi, umíte vydělávat, tak jste se prostě nové situaci přizpůsobili a jste v pohodě. A je zle. Jste namyšlení, měli byste se podělit, bůhví, kde jste to nakradli, nebo v případě, žen, jakým způsobem jste to vydělaly.

Doba oddělující zrno od plev

Současná doba jasně odděluje schopné lidi od neschopných. První skupina současnou náročnou situaci nejen zvládá, ale dokáže v ní i prosperovat. Druhá skupina odmítá vyvinou větší úsilí a jen sedí na jednom místě a křičí o nespravedlnosti. A když už jim dojde, že bez zvýšené iniciativy se to přece jenom neobejde, tak si najdou práci náročnou na čas a za minimální peníze, což jim sice k prosperitě moc nepomůže, ale cení se to a dobu přečkají lépe.

Začněte u sebe

Nikdo si neuvědomuje, jak velké štěstí ještě v současnosti máme. Není nezaměstnanost a práce se dá sehnat bez problémů, takže to má každý ve svých rukách. Až přijde doba, kdy sehnat práci bude problém, hodně lidí si na tuhle dobu vzpomene se slzou v oku a budou si vyčítat, že si tu druhou práci nepřibrali. Teď mají volna, že neví co s ním a účet jim zeje prázdnotou.

Každý dostane, co si zaslouží

Byli jste hloupí a nadělali jste si dluhy? Možná vám to v tu chvíli přišlo jako ta nejlepší věc na světě. Jenže jste na ně zůstali samy, peníze nepřichází a vy máte před sebou několik set tisíc ke splacení? Můžete si za to sami. Nikdo vás do podpisu půjček nenutil. Byla to chyba a za chyby se jak známo platí. Každý by měl mít připravenou rezervu na mimořádné výdaje. I kdyby na ní měl šetřit po stokorunách. V těžkých časech bude vaše rezerva to, co stojí mezi vámi a problémy.

Suma sumárum

Uvědomte si, že i když se dnes kdokoliv, kdo si nebrečí a nenaříká na finance ocitne na pranýři, ve skutečnosti jsou to prostě schopní lidé, kteří se zvládli přizpůsobit situace. To, že vy jste to nezvládli, je váš problém a vaše ostuda. A díky podporám, budete těm schopnějším viset na krku a žít z jejich práce. Tak by bylo hezké projevit trochu vděku, pokory a místo hloupých řečí raději tiše šoupat nohama.

Zamyslete se nad sebou.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz