Hlavní obsah
Názory a úvahy

Stojím za Fialovou vládou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam Zprávy / Michal Turek

Markéta A. Pekarová patří k nejnenáviděnějším ženám v zemi, přesto obětuje svůj život vlasti a lidem, kteří si toho neváží. Bez ní a jí podobných bychom byli v koncích a s námi celá republika.

2. 11. 14:17

Všichni si jen stěžují na vládu, ale jen málokdo si uvědomuje, jaké štěstí jsme tentokrát měli a že bez vlády Petra Fialy by byla situace v naší zemi ještě 1000× horší. Měli byste mu děkovat.

Článek

Kdo dnes nenadává na vládu jako by nebyl. Za všechno může vláda a vůbec ze všech nejhorší je předseda vlády Fiala, který celý ten cirkus vede. Tak vážení, mám pro vás novinku. Bez Fialy a spol. bychom byli všichni v háji.

Postcovidové trosky

Málo kdo si dneska ještě vzpomíná, v jakých troskách Fialova vláda přebírala republiku po vládě Andreje Babiše. Chaos, dluhy a mezinárodní ostuda, to je stručná definice. Nechápu, že si dnes už nikdo nevzpomene na to, v jakém množství a jak zbytečně se v té době vyhazovaly peníze na všechny strany. Například covidové vakcíny v hodnotě pár miliard, které se před pár týdny v tichosti a bezužitku vyhodily. A to bohužel není všechno. Předchozí vláda uzavřela s firmou Pfizer smlouvu o odběru vakcín až do roku 2026 za více než čtyři miliardy korun. Tak až budete zase brečet, že současná vláda nedodotuje drahou elektřinu, tak za prvé, proč by to měla dělat a za druhé, třeba proto. A mimochodem, uvědomujete si, že elektřina je služba jako každá jiná a když se vám nelíbí její cena, tak ji prostě můžete přestat odebírat, stejně jako snadno, jako když zrušíte předplatné časopisu, které už nechcete? Nikdo vás k odběru nenutí.

Nepopulární balíčky

Nenechte se mýlit, já mám z většiny vládních opatření úplně stejnou „radost“ jako ostatní. Dopadá to na mě úplně jako na každého. Jsem OSVČ, takže si dobře uvědomuji, jak moc byla řada jejich návrhů mimo. Třeba ta část, že bychom měli odvádět tolik jako zaměstnanci. To určitě! Až budeme mít placené nemocenské, zajištěnou práci, pracovní pomůcky, placené dovolené atd. tak možná. Jenže pak zmizí rozdíl mezi podnikáním a zaměstnání, takže je to prostě nesmysl. Ale nehroutím se z toho. Žádná vláda není stoprocentní a každá vláda občas prosadí nějakou koninu a lidi budou hledat cestu, jak to obejít. Tak to prostě je. Výhodou téhle vlády ale je, že její „koniny“ alespoň přivádí do státní kasy peníze, místo, aby je vyhazovaly ven.

Reprezentace na úrovni

Velká výhoda této vlády je její vysoká úroveň. Tu jsme tu už dlouho neměli. Představitelé si neposílají po médiích sprosté vzkazy ani výhružky, nemlátí se a v naprosté většině jsou jejich projevy nejen slušné, ale mají i hlavu a patu. Ačkoliv, výjimky se najdou všude, samozřejmě.

Dneska už si málokdo vzpomene, na ten pozitivní rozruch, který vzbudila cesta Petra Fialy do vybombardovaného Kyjeva. Psali o nás všude a naprostá většina lidí byla hrdá. Ovšem časem se lidem začala válka zajídat, došlo jim, že to není hra, která jde vypnout, když je přestane bavit a že když nedaleko od nás probíhá válka, tak to ovlivní i naše pohodlí. A tak se z oslavovaného činu stalo něco, za co by se měl předseda vlády pomalu stydět, a to jen proto, že se nálada ve společnosti změnila. Naštěstí řada z nás si to bude pamatovat, jako vzácnou chvíli, kdy se Česká republika nepřikrčila, ale ukázala, že má páteř a dokáže zaujmout jasný postoj.

A i když důsledky války, poskytování azylu uprchlíkům a podobně zasahuje můj život stejně jako životy ostatních, na rozdíl od nich si uvědomuji, že to má smysl.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz