Hlavní obsah
Móda a trendy

Vaše oblečení říká, co jste zač

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: ZigmarsBerzins / Pixabay

Šaty dělají člověka a co máte na sobě o vás hodně vypovídá.

6. 11. 16:27

Oblečení je víc než jen kus látky. Díky němu můžete ovlivnit, jak se cítíte a zároveň  napovíte lidem okolo vás, co jste zač. Jeden pohled totiž vydá za tisíc slov. Přesto na sebe i v dnešní době spousta lidí nedbá a svým vzhledem dělají jen ostudu.

Článek

Udělejte dojem na první pohled

Správné oblečení zvyšuje vaši šanci udělat na vaše okolí správný dojem. Je to jednoznačně důležitá součást vaší každodenní sebeprezentace a významně to ovlivňuje, jak se k vám lidé chovají. Nahoďte na sebe kvalitní, lehce elegantní kousky a prodavačky nebo obsluha v restaurací se div nepřerazí, aby vám vyhověli. Šaty totiž dělají člověka a kvalitním a dobře ušitým oblečením vysíláte svému okolí zprávu, že tohle je někdo důležitý, úspěšný, inteligentní a spolehlivý. Podvědomá reakce lidí k takovému člověk je pak respekt, obdiv, důvěra.

Na druhou stranu nedbalý zevnějšek vysílá k ostatním signál, že se jedná o nedbalého a neschopného člověka, který není ničím výjimečný a nezaslouží si žádné speciální ohledy.

Není to povrchní, funguje to

Osobně mi tohle přijde hrozně povrchní, ale opravdu to funguje. Lidé vás vnímají podle toho, jak vypadáte. Sama jsem se tomu bránila, ale dělám to taky. Například, když vidím člověka, který evidentně cvičí a zdravě jí, aby dobře vypadal, udělá to na mě dojem. Protože vím, jakou disciplínu a sebeovládání i sebeodříkání musí ten člověk projevit. Navíc vím, že když dokáže člověk projevit takovou disciplínu ohledně svého vzhledu a zdraví, tak se dá předpokládat, že je i pracovně úspěšný. Když se člověk nedokáže pracovat na svém vzhledu, tak ani po pracovní stránce nebude žádný zázrak.

Dobrý vzhled je půlka úspěchu

Při práci musím často jednat s lidmi, účastnit se různých schůzek a podobně. Velká část mého úspěchu závisí na tom, jak vypadám. Teď samozřejmě nemyslím hodnocení hezká/ošklivá. Je to o tom, jaký udělám dojem. To znamená přiměřeně namalovaná, upravené ruce, vyžehlené kvalitní oblečení, přiměřený projev.

Prosím všechny, kteří teď chtějí začít rýpat, jak jsem povrchní a ničemu nerozumím. Kolik úspěšných lidí chodí do práce v teplákách a vytahaném tričku. Buď lidé na nejnižších pozicích nebo nejbohatší lidé světa. Pokud ale nejste uklízečka v Horní Dolní nebo druhý Elon Musk, tak většinou do práce chodíte přiměřeně a slušně oblečení.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz