Hlavní obsah

Diskuse

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

11. 9. 17:36

Pojem dnes docela normální, ale někdy i nepřípustný.

Článek

Zajímal jsem se o výklad toho pojmu a zjistil jsem, že má původ v latině jako discussio, znamenající přetřásat, zkoumat, pečlivě rozebrat problém z různých stránek, shromáždit argumenty a připravit půdu pro racionální rozhodnutí.

Omylem jsem zapnul televizi a poslouchal probíhající rozpravu. No, rozpravu… Jednalo se o schválení programu jednání. Nevydržel jsem poslouchat jednoho řečníka, prý hovořil 6 hodin a pokud vím, racionálního doporučení pro případné rozhodnutí se nedobral.

Máme demokracii, Pán Bůh za to! Jsem asi naivní, když mám za to, že rozprava či diskuse by měla směřovat k třeba i jen návrhu na nějaké rozhodnutí. Podle mého by měla, jinak je to opravdu pouhé mlácení prázdné slámy. Zlí jazykové tvrdí, že se všechno stejně rozhoduje jinde a jinak.

Jsem pamětník, nemohu za to, že jsem se dříve narodil. To by byla otázka proč tehdy a tak na mé rodiče. Jen si vzpomínám, že kdosi říkal: „více takových Kožených!“ nebo „občane, dej nám svůj hlas, my už budeme vědět co s ním"…Ale nechme naše zákonodárce zákonodárci. Nemají to vůbec jednoduché a opravdu jim nezávidím. Jen si říkám, kde se tady vzala ta nechuť k diskusi podle výše uvedené definice? Nevím, jen se cosi pokouším zjistit.

Kdysi se i zpívalo: „kdo nejde s námi, jde proti nám!“ Chudák demokracie, asi ji v tom ponechaném koutku dobře nebylo.

Samozřejmě, že nelze diskutovat do nekonečna. To by bylo i proti té uvedené definici. A tak mi zbývá jako občanovi této země doufat a doufat…

Prý má každý vládu, jakou si zaslouží. No prý, jen nevím, kde jsem se tak strašně provinil…

Také se říká, že nikdy nebylo tak dobře, aby nebylo..... no přece líp!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Další články autora