Hlavní obsah
Knihy a literatura

Danielle Girard: Bílá tma

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Epiwoman
16. 1. 11:08

Po delší době jsem dostala chuť přečíst si něco napínavého. Navštívila jsem e-shop knihkupectví, abych koukla, co by pro mě přicházelo v úvahu.

Článek

Vybrala jsem si bestseller Bílá tma, který napsala Danielle Girard. Ráda bych shrnula své dojmy z této knihy.

Bílou tmu jsem koupila ve formě e-knihy. Tento thriller mě upoutal již tajemnou obálkou a po přečtení anotace jsem si říkala, že to bude to pravé.

Anotace

Lily Bakerová přežije autonehodu na zledovatělé silnici v Hagenu v Severní Dakotě. Probere se, aniž by tušila, kdo je a kde se nachází. Pronásledují ji verše z Bible a výjev muže ležícího v kaluži krve.

Téže noci dojde k vraždě mladé ženy, jejíž tělo je pohozeno v popelnici. Kylie Milliardová, jediný detektiv v Hagenu, oběť zprvu nepoznává, ale brzy zjistí, že Lily s mrtvou ženou pojí temná minulost… Kdyby si jen Lily pamatovala, jaká.

Lily i Kylie hledají odpovědi. Kylie musí hrát podle pravidel, Lily na jistotu. Čím víc se o sobě Lily dozvídá, tím víc se bojí pravdy. Stihne zjistit, kdo ve skutečnosti je, než ji minulost dožene?

Tento thriller je prvním dílem nové série příběhů, nazvané Badlands Thrillers, která postupně odhaluje příběh Lily Bakerové a dalších obyvatel fiktivního městečka Hagen. (Zdroj: www.databazeknih.cz)

Na knize se mi líbilo, jak se vše prolíná. Každá kapitola je pojmenovaná postavou z knihy, o které se zrovna píše. Jedná se o 3 hlavní postavy. Autorka se v každé kapitole dostatečně věnuje dané postavě a čtenář má prostor si k jednotlivým postavám vytvořit nějaký vztah. Alespoň já to takhle vnímám. Kousek po kousíčku se celý příběh odhaluje a na povrch pomalu vyplouvají nové skutečnosti.

Autorka velmi pozvolna popisuje každý detail. Věřím, že někomu by se průběh knihy možná mohl zdát zdlouhavý a málo akční, ale mě vtáhl do děje, kniha pro mě byla čtivá, s živou představivostí.

Řekla bych, že Bílá tma má dobrou a nečekanou zápletku a oproti velké části knihy v závěru konečně nabere obrátky.

Autorka má skvělé vypravěčské schopnosti a knihu jsem přečetla jedním dechem.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz