Hlavní obsah
Seberozvoj

Skutečný smysl života nám uniká mezi prsty. A nemluvíme o tom

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unsplash
6. 5. 11:11

Než umřu, chtěl bych pochopit podstatu světa. Vidět krásné věci, zažít dojemnou blízkost, poznat skutečnou lásku, trpět jen tak akorát. A hlavně mít jasno v účelu, jaký tohle všechno vlastně má.

Článek

Den za dnem chodíme do práce a připadáme si tím důležití. Máme dvě ruce, dvě nohy, dvě oči, i uši máme dvě, ale jen jednu duši, jednu hlavu a jeden rozum.

Možná proto si tak rádi vyprávíme o plytkých věcech, posíláme nahaté fotky, vtipné obrázky kočiček, zaručené recepty na nejlepší guláš. Tyranizujeme se navzájem penězi. Nadáváme na počasí, pomlouváme kamarády, čteme slevové letáky a považujeme tohle všechno za skutečný život.

Jenomže ten pravý a jediný význam nám proniká mezi prsty. Proč jich máme na rukou zrovna deset? A ne třeba čtyřicet dva? Proč se víc nezajímáme o pravou příčinu věcí? Kdo skutečně jsme? Kam směřujeme? A proč to tady všechno kolem nás je?

Je snad láska smyslem života? Všechno by tomu nasvědčovalo. Ale proč je kolem nás spousta nenávisti? Abychom dokázali lásku rozpoznat? A nebo protože ji tak úplně neumíme?

Pojďme si o tom víc povídat. Pojďme o tom nahlas přemýšlet a promítejme to do všeho, co dnes a denně děláme. Možná tak vytvoříme lepší svět a objevíme naše skutečné pozemské poslání.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz