Hlavní obsah
Zdraví

Jaro pomaličku klepe na dveře. Sebevraždou končit nemusí!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pexels.com

Skočí? Neskočí? Poradí si? Vyhledá pomoc?

7. 3. 10:30

Zanedlouho očekáváme první jarní den. Příroda se začne zelenat a my snad spatříme i první jarní paprsky. S pohodovou atmosférou však mohou pořádně zatočit deprese!

Článek

Příroda se probouzí k životu a člověk spolu s ní. Už příliš nehrozí, že přijde vánice nebo mráz, ale naopak je potřeba zamýšlet se nad trávením volného času u vody, a jak budeme vypadat v plavkách nebo tričku a kraťasech. Dá se jednoduše říci, že každý, jak si zaslouží. Ale copak těch pár kousků cukroví na vánočním stole může mít tak neestetický dopad? To snad ne!

Zvládnout změny nálad lze

A lehká deprese je tady. S tou si může poradit každý sám, stačí mít jen trochu pevné vůle a odhodlání k odhození ostychu a naplánování si cesty za zdravím. Do posilovny, bazénu nebo jen tak chůzi kolem baráku. Odvážnější mohou zkusit i omezit se ve velikosti porcí, pokud mají pocit, že se vše vrátí do starých kolejí.

Střední deprese už je alarmující a lidé by měli začít uvažovat o odborné psychoterapeutické pomoci. Poznat se dá podle větších výkyvů nálad, nepřiměřené únavě, častějším bolestem hlavy… Dost důvodů k tomu, aby si člověk promluvil s odborníkem.

Kvalitní rady jsou odborné

Těžká deprese totiž přivádí člověka zpravidla pod medikaci u psychiatra, která se jeví jako nejúčinnější varianta. Doprovázena je totiž poklesem sebedůvěry, pocity osamění a sebevražednými myšlenkami.

Léčba duše je účinná a pokud se s ní začne včas, může se předejít mnoha nepříjemným situacím. Přesto je rozhodnutí na každém z nás. Pokud budete cítit, že právě s vámi „něco“ není v pořádku, můžete pomocnou ruku najít. Důležité je, aby rozhodnutí přišlo včas!

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz