Hlavní obsah

Západ a „Nový západ“

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

1. 9. 23:40

Na začátek bych rád předestřel, že skutečně nejsem žádný „ruský troll“ jak je dnes s oblibou nazýván každý s jiným než stoprocentně proevropským smýšlením.

Článek

Já jsem skutečně tím posledním, kdo by byl proti západnímu způsobu života, hodnotám a smýšlení, které naše křesťansko-židovsko-antická civilizace zastávala poslední století. Problémem ovšem je, že ten západ reprezentovaný politiky typu Winstona Churchilla, Margaret Thatcherové, Charlese de Gaulla nebo Ronalda Reagana nahrazuje zcela jiný západ, založený na principech, se kterými nemohu souhlasit.

Odpůrci západu jako celku poukazují na kolonialismus, díky kterému západní velmoci jako Francie, nebo Spojené království, získaly své bohatství. Ano, z dnešního pohledu je kolonialismus zločin, drancování cizích zemí a obohacování na jejich úkor zajisté není humánní. Zde se oni „anti zápaďané“ shodují i se současným „západem“. Zásadní problém je v tom, že budoucnost nejde vybudovat přehnaným omlouváním, bouráním soch a podobnými levnými gesty jedině na poučení se z neshod a chyb minulosti lze stavět lepší budoucnost. Nyní to ale vypadá jakoby nás „pokrokáři“ naváděli k nenávisti k vlastní historii a pocitu „bílé viny“.

Dnes je velice snadné odsoudit něco jako nehumánní, zvláště, pokud se to stalo před 200 lety. Ovšem my nerozumíme mentalitě a morálnímu kompasu lidí z 19. století a oni by zajisté rovněž obtížně rozuměli našemu.

Můj problém se současným západem je jeho sebemrskačství, starání se o zbytečnosti a pokoušení se o nemožné. Zatímco euro atlantská civilizace vychovává své potomky k nenávisti k vlastním zemím, tak svět kolem jde zcela jiným směrem.

Stačí se podívat na školy v západní Evropě, nebo Spojených státech, na patriotismus tam natrefíte těžko. Zato tam, místo státních vlajek budou vlát vlajky duhové. Čímž se dostávám k dalšímu bodu – řešení zbytečností.

Ne, největším světovým problémem skutečně není, zda se někdo může považovat za něco čím nikdy nebyl. A tento bod není ani náhodou namířen proti homosexuálům, je mi jedno kdo má jakou orientaci, pokud respektuje preference jiných nemám s ním problém. Jejich snahy ale bylo zneužito k primitivní ideologii, která by neměla mít v naší společnosti své místo.

Proč by se měly děti učit, že si mohou měnit pohlaví, jak je jim libo? Na školách jsou kvůli vzdělání, ne indoktrinaci. Jak může na prestižních britských školách existovat diskriminace bílých studentů, jen protože jsou bílí? Jak mohou být někteří autoři cenzurováni pro „nesprávné názory“? Jak je možné, že se na školách v USA, nebo Velké Británii jsou žáci schopní štěkat, mňoukat a identifikovat se jako zvířata? To skutečně nepatří pod „boj za rovnost“.

Naše evropská a atlantská civilizace byla stavěna na principech svobody jednotlivce, proč je nyní opouštět? Zvláště poté co kvůli nim a pro ně bojovali miliony lidí v celém dvacátém století by mělo být naší povinností je chránit ať už proti východním tyranům, nebo „novému západu“.

Nezbývá než doufat, že k nám bude budoucnosti milejší a přívětivější, slabá doba tvoří slabé lidi a my si v uplynulých letech prošli velmi slabými časy.

Anketa

Souhlasíte s mou úvahou?
Ano
0 %
Měl bych připomínky
0 %
Ne
0 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 0 čtenářů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz