Hlavní obsah
Hobby a volný čas

Pejskař: „Však on si chce jen hrát“

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Leo Lavina/MidJourney

Pejsánek a jeho nic neřešící majitel v pozadí.

3. 4. 8:00

Život bez psa může být stejně náročný jako s ním, zejména pro ty, kteří se setkávají s nezodpovědnými majiteli psů.

Článek

Dnes se podíváme na život nepejskařů, kteří musí čelit těmto roztomilým tvorům - a jejich méně roztomilým majitelům - každý den.

Sousedé s pejsky: Váš noční horor

O víkendu si chcete odpočinout a vyspat se, ale jakmile zavřete oči, slyšíte známý zvuk: štěkání sousedova psa. Místo toho, abyste užívali své volné dny, se musíte vybavit nejnovějšími technologiemi na tlumení zvuku a doufat, že se vám podaří projít další den bez kruhů pod očima. Soused vám samozřejmě řekne, že „pes je jen ochranář“, ale vy víte, že jste se nikdy nechtěli stát hlavní postavou hororového filmu.

Past vedle pasti v parku

Chystáte se na procházku do parku, kde si chcete v klidu přečíst knihu nebo si jen tak odpočinout na lavičce. Ovšem pozor, kde šlapete! Park je plný nečekaných „dárků“ od méně zodpovědných majitelů psů. A když se pak chystáte na odpočinek na lavičce, přiběhne špinavý pes a potrhá vám oblečení.

Kolo versus pes: Boj o chodník

Jedete na kole a zničehonic vás začne pronásledovat pes. Místo, aby ho majitel zavolal k sobě, začne na vás křičet, že po chodníku se nejezdí. Avšak sám je s tím psem na cyklostezce! Není nic horšího než militantní pejskař, který se cítí být v právu.

Restaurace: Vítáme vás na pejskařské konferenci

Chcete si jen v klidu vychutnat večeři v oblíbené restauraci, ale k vašemu překvapení se zdá, že vaše oblíbené místo se proměnilo v přestupní stanici pro psy. Místo romantické večeře s partnerem či klidného posezení s přáteli se stáváte svědky nekonečného pejskařského fóra, kde se majitelé vyměňují zkušenosti a zážitky se svými čtyřnohými společníky. Proti vyměňování zážitků, kdyby se však pejsánci nepřidávali svým štěkotem.

Dovolená: Všude psi, kam se podíváte

Rozhodli jste se vyrazit na dovolenou, abyste unikli každodenním potížím spojeným s pejskařskou komunitou. Připravili jste si skvělý plán, ale co to? Místní pláž je zamořena psy, kteří běhají sem a tam, kopou díry do písku a znovu a znovu se vrhají do vody.

Závěr: Odpověď nepejskaře

Ano, může být pravdou, že „on si chce jen hrát“, ale my si s tím psem nechceme hrát! Snad jednoho dne budeme moci žít v harmonii, kde nepejskaři budou mít své právo na klid a nerušený život. Až se to stane, možná si i ti největší milovníci psů uvědomí, že je to jen o vzájemné úctě a ohleduplnosti, a všechno bude v pořádku. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Anketa

Co vy a psi?
Miluju psy. Žiji s nimi ve smečce.
3 %
Psy mám rád. Vlastním jednoho až dva.
47 %
Psy toleruji, žádného nevlastním.
28,8 %
Psi mi vadí, ale soucítím s jejich majiteli.
3 %
Psy a jejich majitele nemám rád.
18,2 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 66 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz