Hlavní obsah
Názory a úvahy

České firmy lžou, jako když tiskne

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavla Matějů

České Hoponopono přestalo fungovat.

18. 9. 13:28

O tom, jak na tom jsou české firmy.

Článek

České firmy kudy chodí tak trousí lži. Prý jim chybí pracovníci. Ani omylem. Chybí jim zakázky. Poptávka z Ruska padla a Západ o ně nemá zájem, ten se musí jinak otáčet, aby dnes něco vydělal. Českým firmám chybí otroci. A to je rozdíl. Otroci z Východu, kteří přijdou vydíraní svými rodinnými mafiemi a nebudou požadovat od českých firem nic, zhola nic. Jen kapesné. Tak ti jim chybí.

Domácí otroci totiž došli. Kdo by dělal za ten žold, který se nabízí? V médií jede lživá propaganda o platech na plné obrátky. Prý má začínající programátor 80 000 Kč, ha ha, nenechte se vysmát. Kde prosím vás? Prý je totální zaměstnanost?! Kde prosím vás?

Čeští podnikatelé připomínají zmatené mravence, kterým někdo rozkopal mraveniště. Nové už nepostaví, ztratí se ve zmatku na cestě. A jak známo mravenec nemůže žít jen tak sám. Je oběť systému. Buď je mraveniště nebo není mravenec. Takhle jednoduché to je. Čeští mravenci těžili z toho, že pro ně někdo chytrý postavil mraveniště. A s tím je konec. Žádná nová mraveniště, žádné nové reje mravenců.

Systémové nástroje této společnosti jsou zadušené horami parazitů a parazitek, kteří na nich chtěli mít jen své dobré bydlo a bezpečný důlek. A pro ně se už nikdo nestrhne. Nikoho totiž nezajímají.

Co tedy udělat, aby to fungovalo? Jedině Česko prodat. Ale to nejde, protože už zaprodané je. Rusku, USA, Číně… není co prodávat. A co takhle prodat svou duši? To byste ji museli mít. Duše ostatních Češi rádi prodávali jako na běžícím páse. Po lidech s duších se tady páslo a pořádali se na ně hony. Přesně takové hony jako na čarodějnice. Došli.

Co bude dál? Dál se píská.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz