Hlavní obsah
Názory a úvahy

Co se stane, až padne Fialova vláda?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavla Matějů

„Vládce Česka“ od Pavly Matějů

16. 8. 14:25

Dystopický příběh Česka.

Článek

Fiala má prý skoro nulovou podporu, tichá většina ho nazývá fialovým hnusem. A přitom fialová je barva královská a krásná. Holt i barvu v Česku umí poplít. Co se stane, až Fiala sundá svůj kouzelný prsten, který mu měří tlak, a zkolabuje? Co si počne Česko bez Rakušana s českým občanstvím, uplakánka Jurečky, který se hodí akorát do dečky, kterou upletla nějaká bába. Vždyť už i Úřady práce krachují! Chápete to, přijdete na Úřad a tam je polovina zaměstnanců. Část jich Jurečka vyhodil, ne, že by nebyli potřeba, protože záhy uslyšíte počítání peněz na pokladně Úřadu, jedna, dva až do dvaceti tisíc kompenzace za zkrachovalou firmu Úřad hbitě vyplácí odstupné, na které podnikatel nemá. Ale prostě Jurečka nemá peníze na vlastní lidi.

Česko zkrachovalo. Fiala se zhroutil, a… nemyslete na to, že přijde Babiš. To není nějaký kouzelník ani Rumburak. Babiš je už odepsaný, asi jako odpisy jeho firem a jeho fiktivní zisky. Ten bude mít jiné starosti. A Okamůra? Co ten nebo ta? Ten nebo ta natáčí zoufalá videa a dává je na sociální sítě pro teenagery. Jeho byznys šel taky do kopru. Japonci jsou v Českém Krumlově už jen zřídka a když tak jdou jen do jednoho hotelu, jakési Růže a prohání se tam na dřevěných koních a hrají si na šlechtu. Tak tohle zbylo z Česka. Atrapa zámečků a hradů. Ostatně je to země, která má těch zámeckých a hradních atrap nejvíc na světě.

Kdo zachrání Česko? Paroubek kdysi volal mimozemšťany. Ti ale mají práci jinde. Zachraňují Ameriku a Pentagon. Respektive to co z nich jen zbylo. Ani mimozemšťané totiž už nemají energii na to, aby sem znovu doletěli. Jednou kroužili nad Českem konkrétně nad Brdy a pak se na to prostě vyprdli. A když se z pozemských zpráv, který chytají na mimokabelovce dozvěděli, že ti Češi neunesli ani americký radar, tak se raději přesunuli do USA. Bohužel nějaký hloupý kovboj jim sestřelil talíř, a všichni do jednoho se usmažili, ostatně co jiného by se mohlo stát v té Nevadě, v poušti.

Kdo tedy Česko zachrání? Že by šlechtické rody? Ty sotva samy dýchají. Jim zase dýchají na záda chtiví a ambiciózní podnikatelé, kteří si brousí zuby na jejich majetky. Že by se odehrálo další kolo vyvlastňování? Však to bude jedno, když zkrachuje Česko, jeho majetek stejně propadne. Ale komu? Rudé Číně, nebo Němcům a Rakušanům, kteří si pomalu, ale jistě ukusují české pohraničí? Byznysmeni jdou taky do kopru. Jen točí zvířený prach a peníze z EU, které taky došly. A hlavně došly nápady. Jaká že to strana vyvede Česko z krize?

Mám nápad, bude to Ruská tradiční vlastenecká strana. Ostatně Rusové už velkou část Česka vlastní, jen se za to stydí. Ale až se příhlásí o to, co jim patří, přes své bílé a černé koně, bude to sranda. Co říkáte na název republiky Česko Ruská Republika? Tak tohle taky nebude fungovat. A proč? Protože Rusové neumí postupovat. I na frontě jim všechno stojí. A že by sem ušli v těch svých bagančatech několik tisíc kilometrů? Ani náhodou. Maximálně by mohli nějakým kinžálem, pokud si je všechny nevystřílí jako na střelnici, zasáhnout dobře mířenou ranou třeba Pražský hrad. A to prezidentskou standartu.

Jak to tedy vyřešit? Už je mi to jasné! Zelenského Česká Republika! To bude ono. Ostatně velká část občanů Ukrajiny se sem již přesunula a další velké manévry již nejsou potřeba. Problém ale je, že řídit zemi k ekonomickému růstu se Ukrajincům nikdy nepodařilo. V řešení krize Česka nám moc nepomůžou.

Co ti Číňani? Krom Slávie to není žádná sláva. Očividně zájem o věci politické v Česku moc nejeví tedy až na nějaké výkřiky, které se týkají Tchaj-wanu. Ten je podle Česka tchaj-wanský a ne čínský. No nevím, s touhle nepřátelskou politikou si Česko moc přátel neudělalo.

Kdo tedy zachrání Česko? Bude to Svatej na mostě. Mostů má Česko hodně a svatejch taky. Recept na záchranu od poustevníka je jednoduchý. Asi jako ten, co dostala jedna paní, která chtěla zhubnout a odpověděla na inzerát „Poradím vám jak zhubnout, přiložte 50 Kč.“. A když otevřela obálku, v ní byl malý lísteček na něm vzkaz: „Nežer!“

Proč nemá Lipavský ve vládě co dělat

Zpoplaťme nemovitostní paralýzu

Anketa

Kdy se projeví, že Česko zkrachovalo?
Už se to dávno projevilo
8,5 %
Teď se to zrovna projevuje
13 %
Zkouší to zamaskovat
1,7 %
Nevím, o co jde
0,8 %
Krmí nás dezinformacemi, že se nic neděje
61,3 %
Já nevím nic a ani mě to nezajímá
2,1 %
Nějak bylo, nějak bude
3,2 %
Projeví se to brzy
9,4 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 1197 čtenářů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz