Hlavní obsah
Názory a úvahy

Důchodci a podnikatelé čekají na vizionáře, toho si ale nezaplatili

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavla Matějů

Vizionář

18. 9. 10:43

Na vizionáře si postavte betonovou čekárnu.

Článek

Slyšívám pravidelně od lidí důchodového věku, že by Česko potažmo Evropa či rovnou svět potřebovaly vizionáře. Jsou to zpravidla lidé, kteří se ve svém životě ještě vezli na zbytcích vizionářství z dob minulých, kteří v této republice zajistili fungování nemálo segmentů společnosti, například těch, které se v posledních dvou letech definitivně zhroutily.

Mezi takové surfaře na vizionářství jiných patřili i Václav Klaus a Miloš Zeman. Za sebe samotné totiž umí říct jen bla bla bla. Proč myslíte, že Miloš tak rád čte? Sám má totiž v hlavě vykradeno. Tak se snažil vykrádat aspoň autory knížek. Klaus, ten rovnou vykrádal české podniky. Jeho vlastní vizionářský nápad, dá-li se to tak nazvat, ale je to spíše ironie, že české podniky mají být v rukou jiných lidí než těch, kteří je vedli, přispěl k pádu české ekonomiky, byť s časovým odstupem. Nevím, jestli je pan Klaus tak blbý, nebo jenom navedený, nebo to udělal schválně. Nejspíš všechno dohromady. To bude asi tím, že je svobodný zednář, to je ten spolek, který postavil ty betonové čekárny na vizionáře, kam ti nikdy nezavítají. Ostatně takových zednářských lóží jako hub po dešti a takovou lóži si vyrobil kdejaký trouba s partou svých kámošů, aby si mohli hrát na důležité a zakrýt tak svoji blbost.

Důchodci a podnikatelé prostě chtějí a čekají vizionáře, protože jsou zvyklí na služby vizionářů a to tak, že mají pocit, že na ně prostě a jednoduše mají nárok. A já se ptám. Zaplatili jste někdy nějaké vizionáře? Podpořili jste někdy nějaké vizionáře?

A další otázka. Kdo tedy jsou současní podnikatelé, když ne vizionáři? Na vizionáře si tu přeci posledních třicet let hrál každý druhý podnikatel, tak kde tedy najednou ti vizionáři jsou? Řeknu vám kde. Nikde. Žádní vizionáři místní podnikatelé nebyli, ani jeden, jen jeli na vizionářství a práci jiných, které o jejich vizionářství okrádali. Podobně jako se to dělá jinde a je jedno jestli na Východ nebo na Západ.

A víte, jak to bude s vizionáři do budoucna? Jednoduše. Hloupé vizionáře přebije AI neboli umělá inteligence, a chytří vizionáři se na to, vést někam společnost jen tak vykašlou, protože společnost je vizionářům extrémně nevděčná a každý, kdo má alespoň všech pět pohromadě si toho všiml.

Takže milí důchodci a podnikatelé, jestli čekáte na nového vizionáře, pořiďte si betonovou čekárnu. Nebo rovnou betonový protiletecký kryt, je to totiž dnes v kurzu. Ale na vizionáře čekáte marně. Nemáte na něj totiž nárok.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz