Hlavní obsah
Práce a vzdělání

Mám pocit, že ti, kteří nabízejí práci, jsou úplní magoři

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Libor Šimek
13. 9. 10:56

Český pracovní trh se zbláznil.

Článek

Jak vidíte na úvodní fotce české firmy se už neumí ani nadepsat, a zřejmě ani podepsat.

Přikládám pár ukázek, které komentuji, ale snad komentář ani nepotřebují, nebo ano?

Hledáme lidi, kteří mají drive a chtějí vydělávat nadprůměrné výdělky, budou dodržovat pravidla a nebude jim vadit, že celý den hraje v kanceláři hudba.

Takže nadšenci do hudby v pracovní době, snad ne do heavy metalu. Připadá vám to normální? Týrat někoho hudebními odrhovačkami je taky součástí pravidel této firmy?

Koordinátor obchodu s barevnými kovy

No dřív se tomu říkalo prostě jen kšeftař nebo překupník haraburdí. Teď je z toho vznešeně znějící název. No ale jak na tom asi Češi jsou, když musí hledat obchodníka i na haraburdí?

Vedoucí brigádníků jako rozený vítěz a stratég

Společnost … s.r.o. pro svou obchodní značku … hledá samostatného a organizačně schopného člověka, který přijme příležitost jako hozenou rukavici a postaví se do ringu s konkurencí a vyhraje díky svým skvělým nápadům, schopnosti být inspirujícím leaderem, vést svůj tým brigádníků kupředu a lámat rekordy a výsledky.

Zní to super cool, ale jedná se o letáky, ano dobře slyšíte, vašim úkolem je pohlídat, aby ty lemry, které to roznášejí, ty letáky vůbec donesly. A vůbec, připomíná mi to reklamu na chmelovou brigádu, že by to psal nějaký soudruh z nostalgie?

Manažer firemního vzdělávání – Slovenka nebo Slovák v Praze

…slovenštinu jako rodný jazyk, úroveň češtiny nerozhoduje

Tak proč to, vy slovenský bedny, písátě v češtině?

Marketingový specialista/manažer

Ve Fua Fua věříme, že svět by byl lepší místo, kdyby každý konzumoval dostatek ovoce a měl více živin pro silnou imunitu.

A proč ne rovnou Fu Fu Fu? Takhle infantilní název firmy jsem už dlouho neslyšel.

Employer Branding Specialist

  • Chrchlíš často novými nápady?
  • Cit pro grafiku je Ti vlastní?
  • A copywriting máš prostě v krvi?

Jsme osmičlenný tým složený ze 3 Recruiterů - Ivana, Dinky a Kuby; People Ops Elišky, HR Generalistky Adrianny v Polsku, Team Leadera Terky, CBO Jirky a Data Guru Luboše… a ke štěstí nám teď chybí kreativec, jako jsi ty!

Já nevím, to je jako otázka na to jestli chrlíš často krev, a vůbec proč mi ti oprsklí dacani vůbec tykají? Přeci jsem s nima krávy nepásal, i když mají uvedená svá křestní jména a hrají si na Guru. Jeden tady byl Guru Jára a ten je v lapáku, tak se nevytahujte.

A jaký čekáte závěr? Nejraději bych udělal sim sala bim, a Češi by se vrátili do reality. Nebo je prostě realita dožene. Taky blbej výraz, to je ta retardovaná čeština, realita nikoho nemusí dohánět. Ta tu prostě je. To české firmy mají co dohánět. Hlavně pokud jde o hlavu.

Zdroj: jobs

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz