Hlavní obsah
Bydlení

Pozor, aby vám nesebrali dům

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavla Matějů

Vila od Pavly Matějů

26. 8. 11:26

Jak se bránit barákovým zlodějům.

Článek

Dávejte pozor, aby vám nesebrali dům. Zjistil jsem totiž, že existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak můžete o dům přijít. Přesvědčil jsem se o tom nikoli osobní zkušeností, ale osobním pozorováním jiných majitelů domů, kteří mi otevřeli svým chováním oči a ukázali, jak je možné snadno o dům přijít. A také o byt nebo jinou nemovitost. Dávejte dobrý pozor, ať se poučíte a možná, že se mezi takovými majiteli také poznáte.

V první řadě se dá o dům snadno přijít tím, že si pozvete návštěvu. Zní to naprosto banálně, ale taková návštěva se vám může v domě usadit a prostě si ho nechat pro sebe, jednoho dne vás prostě vykopnout a sebrat vám klíče a už prostě neotevřít. Tak přesně tak se chovají někteří majitelé domů v očekávání nejhoršího. Návštěvu sice pozvou, ale pud sebezáchovy vlastního bydla hovoří jasně. Ač to odporuje jakémukoli logickému postupu a platným zákonům, stejně jsou po krátké chvíli návštěvy nervózní a pošilhávají po klíčích, jestli jim je náhodou někdo nechce sebrat.

Další naprosto rizikový moment, kdy můžete přijít o dům a někdo vám ho prostě může sebrat je chvíle, kdy odjedete na dovolenou, ten je vůbec nejhorší. Nejeden dovolenkář před odjezdem obchází sousedy a zjišťuje, zda jsou mu stále přátelsky nakloněni a pokud ano, s úlevou jim klade na srdce, aby se mu na ten jeho dům tu a tam mrkli, jestli je všechno v pořádku, a pro jistotu si vymíní, že se párkrát z té Makarské nebo Řecka ozve, jestli jako je všechno ok. Takový dovolenkář zaúkoluje své příbuzné, aby dvakrát týdně obešli zahradu a vůbec šli zkontrolovat, co a jak s domem. No a návrat z dovolené je úplně nejhorší. To domkáři trnou, jestli je někdo nevykradl, jestli se jim někdo do domu nenastěhoval a jestli jim ještě patří ale hlavně, jestli jim jejich posvátnou budku někdo neodvezl na trakaři neznámo kam. Tož tak.

Další způsob, jak můžete přijít o dům, je pronajímat ho dovolenkářům. To je třeba kolem něj soustavně chodit a slídit, jestli nehoří, jestli nespadl, jestli v něm už nebydlí celá cizí vesnice anebo jestli si ho výletníci nenacpali do auta a neodvezli s sebou do dáli.

Další způsob, jak můžete přijít o dům či byt, je dlouhodobý pronájem, to je nutné být na pozoru a brázdit okolí takové nemovitosti jako mlsný kocour sem tam nejlépe alespoň jednou měsíčně se nájemci pod nějakou alespoň za vlasy přitaženou záminkou, aby to nebylo nápadně, nacpat dovnitř a vše řádně okouknout a okomentovat. A hlavně nedat najevo, jak moc vám na tom kousku zdí a tašek záleží, protože byste mohli vzbudit ještě větší závist a nájemce by mohl zavřít dveře natrvalo.

No a další příklad, jak můžete přijít o dům, jsou komunisti. Komunista je každý, kdo chce řešit bytovou otázku a správu nemovitostí, pozemků a krajiny jinak než vás nechat dělat si co chcete. Ono totiž každý má právo dělat si co chce a je jedno, jaký to má globální dopad na ostatní. Tak třeba je skvělé dělat si zásobní domy a pozemky a ty pak nechat dvacet let jen tak ležet ladem a čekat na vaše děti nebo na lepší situaci na trhu. Vůbec nejlepší bude, když se tímto byznysem budeme zabývat všichni, každý z asi 8 milionů dospělých bude mít k deseti autům ještě pět domů a deset bytů. Navrhuji, aby se tu už nic jiného než shánění domů a investice do bytů nedělalo, ať to dělají všichni, protože ti, kteří dělali pro společnost jiné užitečné věci a nedostali za ně dostatečný vývar teď nemají kde bydlet, tak už nedělejme nic než to, co vede ke stavbě domů a bytů a investicím a bude to super. Když bude mít každý pět domů a deset bytů tak vám snad ten váš nikdo neukradne a neodveze si ho třeba raketou na měsíc. Uff.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz