Hlavní obsah
Názory a úvahy

Složme se a kupme od Jaromíra Soukupa Barrandov

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavla Matějů

Spasitel od Pavly Matějů

10. 9. 21:36

Česká televize potřebuje nekomerční konkurenci jako sůl.

Článek

Mediálním prostorem v současné chvíli otřásá naprosto bezprecedentní zemětřesení způsobené Agátou Hanychovou, která dala nekompromisní kopačky mediálnímu magnátovi Jaromíru Soukupovi. Jaromír Soukup se z toho prý málem sesypal a pokud nesesypal, nejspíš možná brzy sesype, protože začaly v médiích kolovat podložené zprávy o tom, že na tom není finančně nejlépe a že dokonce ani neplatí mediálně známým osobám honoráře!

Tomu říkám prekérka, je vidět, že Jaromír Soukup je na tom dost špatně. Nejen psychicky a nervově, což byl podle všech informací hlavní důvod toho, proč mu Agáta dala kopačky, protože se to s ním prostě už nedalo vydržet, ale hlavně finančně a podnikatelsky. Soukupův Barrandov jde prostě podle všeho podnikatelsky do háje, tak se to alespoň dá logicky z dostupných indicií vyvozovat.

Nechci tu složitě rozebírat situaci, o které jste jistě četli vše dostupné. Chci naopak navrhnout jisté řešení, které není tak úplně typicky české, ale na druhou stranu je podle mého názoru dosti inovativní.

Složme se a kupme od Jaromíra Soukupa Barrandov.

Ne, nesmějte se mi a nenadávejte. Myslím to naprosto vážně a vysvětlím vám proč. Barrandov je známé místo české kinematografie, je to český Hollywood a vedle Kavčích hor symbol české kinematografie a filmové tvorby. Podle mého názoru by se měli Češi složit a koupit od Jaromíra Soukupa Barrandov.

A to není všechno. Vymyslel jsem, jakým způsobem by bylo možné vylepšit státní kinematografii právě tímto nákupem. Představte si, že by Češi platili dál stejné koncesionářské poplatky za televizi, ale sami by se rozhodovali, zda je pošlou na účet Barrandova nebo současné České televize! Prostě udělejme si vlastní konkurenci, ať se pořád nemusíme dohadovat o kvalitě České televize a dejme jí Barrandovem důstojnou nekomerční konkurenci.

Nelíbí se vám tento nápad? Tak vymyslete lepší! A napište o tom článek, jděte s kůží na trh a neztrapňujte se rozzlobenými komentáři. Nikdo moje rady poslouchat nemusí a nikomu je nevnucuji, ať si každý názor udělá sám a řídí se svým vlastním úsudkem, ostatně nemám rád, když mne lidé kopírují, buďte originální a vymyslete vlastní koncepci a plán jak zachránit Jaromíra Soukupa před čínským příslovím „Není člověk, není problém.“ a Českou televizi před usnutím na vavřínech.

Vymýšlejte, pište a trumfněte mě kreativitou a originalitou a ne nějakými zapšklými výkřiky v komentářích! Kdo napíše negativní komentář je pantofel. A komu se to líbí a nedá like je bačkora.

A šup na crowdfunding.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz