Hlavní obsah
Názory a úvahy

Výzva pro ženy 21. století

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavla Matějů

Žena na rande od Pavly Matějů

12. 9. 14:19

Co je úkolem žen pro toto století.

Článek

O ženské a mužské otázce se píše často. Často se dozvídáme, co musí muž, až donedávna především lovec, agresor a sexuální predátor, změnit. Máme tady všelijaká hnutí a novou legislativu, která se snaží zajistit, aby se z muže-lovce stal muž mírumilovný s poetickým vztahem k ženám a jejich sexualitě. A muži se snaží. Snaží se seč můžou, div se nepřerazí. Ve městech nám vznikli metrosexuálové, normální muž si už nedovolí na ženu se ani podívat natož se jí dotknout. Myslím si, že muži se docela snaží svou evoluční adaptaci, která přestala být aktuální, změnit a vykompenzovat.

A máme tu ženy. Víte, že ženy vedle muže agresora a sexuálního predátora měly také svou evoluční adaptaci? Ano, muž získával, ženy se staraly o děti a vedly domácnost a hospodářství a adaptovaly se… na získávání od muže. Ano, ženy jsou evolučně adaptovány na to, získávat z mužů výsledky jejich činnosti. Doslova a to fyzicky tím, že se snaží získávat z jeho účtu a majetku, co se dá - a prosím mluvím o evoluční adaptaci a ne o nějakém morálním hodnocení zlatokopka a podobně. V minulosti mnoho žen jinak nepřežilo než když pořádně zkásly a oškubaly nějakého muže, pocestného, počestného nebo i jiného. Ale platilo to i psychicky. Muž inspirován pobytem v terénu přišel nabitý energií a žena ho o ni hned zkásla a převedla si ji na sebe. Jak? Kyselé obličeje, hnípavé poznámky, snižování… To vše jsou projevy normální evoluční adaptace ženy na získávání zdrojů tím nejběžnějším způsobem, z muže.

A nyní jsme u 21. století a výzvy pro ženy zbavit se této evoluční adaptace. Ženy jsou na prahu své nové identity, mnohé ji již plně zvládly, ale je dobré naplno říci a vysvětlit, na co je nutné, aby si ženy daly pozor, pokud chtějí patřit do 21. století a ne do dob dávno minulých. Milé ženy, pozor na chování, kdy někomu berete energii, snažíte se ho otrávit a ukrást mu jeho ducha a inspiraci. Milé ženy, pozor na shazování něčích snah jen proto, abyste je vytěžily ještě než jsou hotové, milé ženy, pozor na montování se do věcí, které někdo právě zpracovává. Sice tím uplatňujete svou starou evoluční adaptaci, dnes už ale neslouží nikomu, ani vám, a je stejně zastaralá jako mužské machrování, sexuální napadání a obtěžování a plácání po zadku.

A pozor na sápání se na zdroje mužů a snaha získat z nich víc, než je spravedlivé. A celý systém nechť podpoří také ženy v tom, aby se staly skutečně ženami 21. století a mohly se této zastaralé evoluční adaptace zbavit. Přeji jim mnoho úspěchů při zdolávání těchto těžkých překážek, které naděluje příroda a dá se s nimi dělat jedině to, je evolučně přerůst.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz