Hlavní obsah

Trapný konec inženýra Zemana

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lukáš Valenta
5. 12. 2022 17:12

Inženýr Zeman opustí úřad jako trapná a opovrhnovaná figura, která bezdůvodně dlouhé roky blokuje úřad prezidenta schopnějšímu jedinci. Starý pán dlouhé roky nečinně polehává na kanapi a za tuto službu si účtuje nehorázných 500 000 Kč měsíčně.

Článek

Inženýr Zeman opustí úřad jako trapná a opovrhovaná figura, která bezdůvodně dlouhé roky blokuje úřad prezidenta schopnějšímu jedinci. Starý pán dlouhé roky nečinně polehává na kanapi a za tuto službu si účtuje nehorázných 500 000 Kč měsíčně. Kvůli své nemoci není schopen ani tradiční škodolibé kolaborace s východními despotickými režimy, díky čemuž mu nezbývá nic jiného než lenošit, popíjet a uklízet důkazy zločinů své zbytečné existence a Mynářova gangu.

Miloš Zeman jako prezident České republice nikdy ničím neprospěl. Jeho první volební období můžeme směle označit jako období kolaborace a likvidace jeho skutečných i domnělých nepřátel. Období „ekonomické diplomacie“, která spočívala v odpudivém podlézání Si Ťin-Pchingovi a válečnému zločinci Putinovi. Z ekonomické diplomacie nezbylo vůbec nic, ani Číňan ani Rus tu nic nepostavili (zaplaťpánbůh), ale za to jejich rozvědky se tu směle činily pod Zemanovým dohledem.

Druhé období, ze kterého je nejvýraznější moment, kdy starý pán sedí bezvládně na kolečkovém křesle v Ústřední vojenské nemocnici, zatímco gangster Mynář se všemožně snaží zabránit přihlížejícím a novinářům zahlédnout byť centimentr z prezidentova bezvládného těla. Je to období chronické lenosti, hlupáctví, ostudy, zločinů v Lánské oboře, pálení utajovaných dokumentů, období akvarijního prezidenta, který bezdůvodně zdržuje jmenování vlády přihlouplými výslechy budoucích ministrů. V poslední době se neděje už vůbec nic. Zeman z Kolína tu a tam něco podepíše, tu a tam vyšle kolaborantský signál směrem do Srbska, aby dal najevo, že v jeho myšlení se nezměnilo vůbec nic. Během sporadických rozhovorů je dezorientovaný, nezdravě se kýve a dopouští se bonmotů, které připadají vtipné výhradně jemu.

Tato trapná epizoda končí. Doufejme, že jeho nástupce bude po dlouhé době Českou republiku důstojně reprezentovat. Pokud si nezvolíme mafiána z Průhonic, máme naději, že se vrátíme na správnou cestu. A Zeman s Mynářovým gangem by měli v tu chvíli odfrčet do výslechové místnosti.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz