Hlavní obsah
Lidé a společnost

Když si přijdete jako hlupák a pobavíte sami sebe i svou inteligenci

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: M. Rajdlová

Fail. Klíče v lednici.

5. 11. 9:21

Už se vám někdy stalo, že i přes vaši poměrně obstojnou inteligenci, zdravé sebevědomí a schopnost kritického myšlení dokážete udělat takový fail, že se pobavíte sami nad sebou? Vítejte v krabici ukryté v mozku s názvem: Když jsi debil.

Článek

To, že každý máme v mozku krabici ničeho, je věc jasná. Častěji jí navštěvují muži, jelikož ji mají většinou větší, vede k ní kratší cesta než u žen a je pro ně extrémně pohodlná. V mozku ženy je toho tolik, že hledat nějakou krabičku ničeho? Pche.

A jak poznáte, že se v této krabici muž nachází? Obvykle tupě zírá a nereaguje na oslovení či snahu o konverzaci. Ti, kteří jsou trošku borci a nechají si u krabice pootevřené víko se zmůžou na lenivé: Co? Asi pět minut potom, co jste na ně promluvili.

Ale co taková krabice s názvem: když jsi debil? V ní je jedno, zda-li jste muž či žena, na věku též nezáleží a na inteligenci už vůbec. Pojďme si ji přiblížit.

Máte o sobě docela dobré mínění. Naplňuje vás pocit, že se vám dnes povedl velký počin v práci, máte v kapse státnice, uvařili jste náročné jídlo, dokázali jste skvěle zorganizovat čas nebo jste prostě byli přínosní a pak nejednou skrat. Lezete z auta se zapnutým pásem a ještě se více odrazíte od sedadla a zaberete, protože to prostě nějak nejde? Bingo. Navštívili jste onu debilní krabici. Typické je, že se pobavíte a hned ji opustíte.

Nebo si takhle pořídíte nové auto, máte ho 14 dní, jdete na parkoviště z obchodu a snažíte se dostat co cizího auta, které vypadá jako vaše staré. Upgrade je, když je to auto odemčené a někdo v něm sedí. Vy chvíli tupě zíráte s pocitem, že nějaké individuum vlezlo do vašeho auta. Nakonec pobavíte sebe i svou inteligenci.

Běžné pak je, že pro něco jdete do jiné místnosti než ve které právě jste, vezmete něco úplně jiného a dojde vám to až za čas.

Na závěr z jiného soudku. Jasně, že chápete, že vzduch vytlačuje z uzavřené nádoby vodu. Vždyť učíte fyziku. Najednou vám přijde jako dobrý nápad naklonit si do pusy krabici s džusem a fouknout, protože máte chuť na ten zbytek pití, který nikdy nejde z těch typických krabic s víčkem vypít. Jenže fouknete hodně, zbytkem tekutiny se polijete a paráda, třídnické schůzky mohou začít.

A co vy? Už jste tuto krabici někdy navštívili?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz