Hlavní obsah
Lidé a společnost

Ráj pro ruskou smetánku: Oligarcha proměnil řecký ostrov v soukromý resort, kam běžní turisté nesmí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Wikimedia Commons/Public domain
17. 5. 8:14

Ruský miliardář Rybolovlev se rozhodl přeměnit bývalý Onassisův pozemský ráj na soukromý resort. Ten by měl sloužit výhradně pro občany z Ruska, kteří pocházejí z vyšší třídy. Běžný turista se na tento ostrov nedostane. Resort budou hlídat kamery.

Článek

Podle řeckých médií se Rybolovlev, který vlastní bývalý pozemský ráj Aristotela Onassise, chystá na ostrově spojit luxusní letovisko s výtvory velkých umělců 20. století v oblasti architektury a sochařství. Přestože se tento pro Rusko významný muž nachází na ukrajinském sankčním seznamu, peníze pro něho nebubdou žádný problém. Ruský miliardář Dmitrij Rybolovlev je dokonce na seznamu nejbohatších Rusů. Jak si zřejmě sám Rybolovlev uvědomuje, ruští turisté nejsou ve světě moc vítání, a tak se pro ně rozhodl vybudovat letovisko sloužící k odpočinku. Oligarcha investoval nemalou částku do výstavby letoviska na krásném řeckém ostrově. Vše už má zřejmě do detailu promyšlené, protože jak vyplývá z několika dostupných infomací, prostředí tohoto resortu bude bedlivě chráněno a okolní svět nebude mít sebemenší příležitost nahlédnout, co se na ostrově děje. Předběžně byla hodnota vybudování ostrova odhadnuta na 355 milionů korun, ale ta se může v průběhu výstavby změnit.

Pronájem apartmánů pouze pro bohaté

Na ostrově bude navíc vybudováno konferenční centrum, fotbalové hřiště a jezdecké centrum. Projekt by měl být hotový do roku 2024. Částka, za kterou bude pronajímán, zatím nebyla stanovena, protože Rybolovov chce, aby byl projekt nejprve dokončen. Každopádně minimální cena za ubytování bude 1 až 2 miliony eur za týden, i když se člověk nezdrží 7 dní, zatímco nájemné se zvýší, až bude Scorpio oficiálně dokončen a zapsán jako Ruský umělecký ostrov.

Sloužit bude jako úkryt před okolním světem

Celá výstavba tohoto projektu má však jeden malý háček. Běžný turista, který se vydá do Řecka na dovolenou se na tento ostrov nedostane. Do tohoto místa budou mít přístup pouze ruští VIP oligarchové a jejich rodinní příslušníci. Součástí masivní zástavby bude i soukromý helipor, pomocí kterého se na tento ostrov budou moci oprávněné osoby dopravovat.

Ostrov s okouzlující historií

Aristoteles Onassis koupil ostrov Skorpios v roce 1963 za 3,5 milionu drachem, což by dnes představovalo asi 272146 korun. Na ostrov dovezl písek a tisíce stromů a pořádal na něm okázalé večírky. Onassis se 20. října 1968 oženil s Jacqueline Kennedyovou, vdovou po zavražděném prezidentovi Johnu F. Kennedym, při malém obřadu v ostrovní řecké pravoslavné kapli.

Reklama

Související témata:
Soukromí

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz