Hlavní obsah
Aktuální dění

Ukrajina: Tanky? Snad a málo. Stíhačky? Už za tři roky! Obrněnci, ehm…

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Internet/koláž Martin Stepanov

Jako v té pohádce se kohoutek Zelenskyj snaží zachránit slepičku Ukrajinu

15. 2. 3:06

Slibem nikoho nezarmoutíš, chvála nic nestojí a v nouzi poznáš přítele. Napadají vás ještě nějaká jiná přísloví a moudra, která by lépe vystihla cestu prezidenta Zelenského po západní Evropě?

Článek

ČT24.ceskatelevize.cz (25.1.2023)

„Je potřeba uvědomit si, jak mohou ovlivnit bojiště. Tanky můžete použít buď pohromadě, zpravidla v útočných operacích, kdy můžete naplno využít jejich potenciál a palebnou sílu, a naopak v obranných operacích je zpravidla výhodnější rozdělit je do menších skupinek, kdy potřebujete pokrýt širší pásmo. V útočné operaci třicet tanků může ovlivnit (…) čtyři až pět kilometrů, což je málo,“ řekl Jiří Hrazdil z generálního štábu Armády ČR.

ČT24.ceskatelevize.cz (8.2.2023)

Zelenskyj mluvil také o významu ukrajinských letců a významu leteckého výcviku, který jim poskytne Velká Británie. Leteckou přilbu jednoho z nejúspěšnějších ukrajinských pilotů předal premiérovi Sunakovi jako dar. „Předem děkuji i za vaše stíhačky,“ řekl Zelenskyj. Vycvičit pilota je však časově nákladné. Premiérův úřad prohlásil, že naučit se létat na britských stíhačkách by ukrajinským pilotům trvalo nejméně pětatřicet měsíců. „Budeme nadále naslouchat Ukrajincům a zvažovat, co je z dlouhodobého hlediska správné,“ řekl.

Forum24.cz (6.1.2023)

Francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským potvrdil, že Francie dodá ukrajinské armádě obrněná vozidla AMX-10RC, jimž se někdy říká tanky na kolech. Zatím ještě nebylo oznámeno, kolik strojů Francie dodá.

Bez komentáře.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz