Hlavní obsah
Cestování

Bouře přinesla do Chorvatska tornádo. Makarskou ohrožovalo několik minut

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Martina Sulovari

Tornádo u Makarské trvalo několik minut.

5. 8. 14:39

Evropu již několik dní sužují deště a silné bouřky. V sobotu krátce po půlnoci dorazila mohutná bouře i do Dalmácie. Další vlna dešťů dorazila v sobotu dopoledne na Makarskou, kde se vytvořilo tornádo.

Článek

Kromě vydatného deště přinesla velká bouře, která od páteční noci smáčí Dalmácii, i mnohem neobvyklejší úkaz. Na moři před městským přístavem na Makarské a ostrovem Brač se objevilo tornádo. Tornádo trvalo jen několik minut a mířilo ve směru na ostrov Hvar.

Přestože bylo tornádo velmi blízko města, nezpůsobilo žádné škody a scénu se mi podařilo vyfotit na mobilní telefon z přístavu.

Foto: Martina Sulovari

Tornádo na Makarské

Foto: Martina Sulovari

Turisté se vydali na procházku Makarskou ihned po dešti.

Po celý víkend se v Dalmácii očekává teplejší, ale velmi nestabilní počasí se silnými srážkami, možný je i silný vítr, hromy a kroupy. Státní meteorologický ústav (DHMZ) vydal na víkend několik varování.

Situace se na Makarské v odpoledních hodinách uklidnila, i když pohled na vápencové pohoří Biokovo, které je zahalené černými mraky, působí dramaticky.

Foto: Martina Sulovari

Pohled z Makarské na pohoří Biokovo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Dalmácie

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz