Hlavní obsah
Aktuální dění

Chorvatský ostrov Čiovo zachvátil požár

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Martina Sulovari

Požár, který pohltil část ostrova Čiovo je viditelný z okolních ostrovů, Splitu i vzdálenější obce Podstrana.

27. 7. 18:39

Na chorvatském ostrově Čiovo, nedaleko města Split, těsně nad obcí Okrug Gornji, vypukl ve čtvrtek odpoledne požár, který se kvůli větru rychle šíří. S požárem bojuje na 150 hasičů a 6 hasičských letadel.

Článek

Krátce před půl čtvrtou odpoledne vypukl požár na ostrově Čiovo, v oblasti Okrug Gornji, potvrdili hasiči z města Trogir na svém Facebookovém profilu.

Hoří les a nízká vegetace. Na místě jsou podle chorvatských médií hasiči z operačních oblastí Trogir a Kastelan až po vzdálený Omiš. V Dalmácii dnes fouká od severozápadu, to hasičům ztěžuje boj s požárem.

Foto: Martina Sulovari

Dým z požáru na ostrově Čiovo se táhne ve směru nad ostrov Brač.

„Mohu říci, že jsme bránili lidi a domy. Ve vzduchu jsou čtyři letadla, přijíždějí všechny hasičské jednotky z okolních obcí a měst. Vítr nám brání v hašení a máme navíc problém, že další požár vypukl na skládce aut v oblasti Žednog. Hoří tam auta a pneumatiky a asi proto vzniká takový hustý černý dým. Čeká nás dlouhá noc,“ uvedl pro chorvatský portál Slobodna Dalmacija starosta okresu Ivica Radić.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz