Hlavní obsah
Sport

„Dodržujte pravidla a nejezděte do Prahy,“ varuje Dinamo své fanoušky před zápasem se Spartou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jorono, Zdroj: Pixabay

Kvůli bezpečnostním opatřením spojeným se zákazem výjezdu chorvatských fanoušků na utkání, byla na Letné připravena výjimečná ticketingová pravidla (Ilustrační snímek).

29. 8. 11:09

Kauza vraždy fanouška AEK Michalise Katsourise, který přišel o život při střetech fanoušků v Aténách před zápasem Dinama s řeckým mistrem, stále pokračuje. UEFA zakázala fanouškům Dinama účast na všech venkovních evropských zápasech v sezoně 2023/24.

Článek

Odveta mezi Spartou Praha a Dinamem se odehraje v Praze 31. srpna od 19. hodin. Dinamo si přiváží pěkné vedení z Maksimiru, kde v prvním utkání zvítězilo 3:1. Kvůli zákazu UEFA hostujícím fanouškům nebude mít chorvatský mistr podporu fanoušků z tribun.

Zákaz kvůli vraždě řeckého fanouška

Zákaz se vztahuje na všechny venkovní evropské zápasy Dinama v sezóně 2023/24. UEFA tak rozhodla po střetech fanoušků v Aténách před prvním zápasem proti řeckému mistru AEK ve třetím předkole Ligy mistrů. Při střetech byl zavražděn 29letý fanoušek řeckého klubu.

Vyšetřování vraždy stále probíhá a Dinamo hrálo s AEK celkovým skóre 4:3, mezitím dokonce vyměnilo trenéra.

Varování pro fanoušky Dinama

Vedení klubu Dinama poslalo fanouškům varovnou zprávu. „Připomínáme, že zastřešující evropská fotbalová organizace UEFA rozhodla, že hostujícím fanouškům nebude umožněn vstup na stadion. Z tohoto důvodu žádáme a apelujeme na fanoušky Dinama, aby dodržovali pravidla, respektovali rozhodnutí UEFA a necestovali do Prahy,“ uvádí klub Dinamo v tiskové zprávě na svém webu.

Dinamo tak zdůrazňuje svůj závazek k bezpečnému a pozitivnímu prostředí a děkuje všem svým fanouškům za pochopení a podporu.

Kvůli Chorvatům jsou zavedena výjimečná opatření

Kvůli bezpečnostním opatřením spojeným se zákazem výjezdu chorvatských fanoušků na utkání, byla na Letné připravena výjimečná ticketingová pravidla.

„S ohledem na bezpečnostní opatření a rozhodnutí UEFA, které neumožňuje fanouškům Záhřebu výjezdy na venkovní zápasy v evropských pohárech v této sezoně, byl na utkání spuštěn adresný ticketing,“ uvádí na svém webu klub Sparta Praha.

Na každou vstupenku je tedy při zakoupení nutné uvést jméno a příjmení držitele.

„Údaje vytištěné na vstupence se budou kontrolovat při vstupu na stadion předložením platného dokladu totožnosti. Údaje na vstupence se musí shodovat s údaji uvedenými v platném dokladu totožnosti,“ dodal mluvčí klubu Sparta Praha.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz