Hlavní obsah
Cestování

Dovolená v Chorvatsku na blind? Skončíte v apartmánu nebo hotelu za majlant

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Martina Sulovari

Nejlevnější ubytování v Chorvatsku mizí rychle a pokud chcete najít něco levnějšího, musíte se podívat do menších vesnic a poptávat osobně u místních. V opačném případě se dovolenkový rozpočet pro dva sníží i o tisíc euro za týden.

12. 8. 20:15

Chorvatsko je oblíbená destinace pro dovolenou, ceny ubytování v top sezóně jsou přemrštěné. Pokud do Chorvatska jedete na blind, porozhlédněte se po ubytování již nyní. Pokud to neuděláte, skončíte v apartmánu nebo hotelu od 700 euro na týden.

Článek

Letní sezóna se krátí a kdo ještě nemá rozhodnuto, kam na dovolenou, může přemýšlet o Chorvatsku na blind. Tato země je oblíbenou turistickou destinací a nabízí krásná místa k relaxaci a zábavě. Pokud však chcete jet do Chorvatska na blind, bez rezervace ubytování, musíte počítat s vysokými cenami.

Foto: Martina Sulovari

Západy slunce v Dalmácii mají své nepopsatelné kouzlo.

Vysoké ceny ubytování v hlavní sezóně

Ceny apartmánů a hotelových pokojů v Chorvatsku jsou v srpnu velmi vysoké. Pokud hledáte volný apartmán nebo hotelový pokoj na jeden týden pro dvě osoby na pobřeží Jadranu ve Střední Dalmácii, bude cena začínat na bezmála 700 eurech. Pokud se rozhodnete ubytovat přes portál Booking ve Splitu, v termínu od 14. do 21. srpna, vyjde vás pobyt v apartmánu pro dvě osoby od 700 euro. Týdenní pobyt v apartmánu na Makarské je nabízen na Bookingu za 698 euro, v nabídce zbývají již jen tři apartmány za tuto cenu, ale o několik set euro dráže je k dispozici ještě několik volných apartmánů.

Foto: Martina Sulovari

Split - turisty oblíbené město v Chorvatsku.

Pokud si chcete užít dovolenou v Chorvatsku u moře bez stresu a bez toho, abyste museli utrácet zbytečně mnoho peněz, rezervujte si ubytování alespoň několik dnů s předstihem. Portál Booking či Airbnb nabízí mnoho možností ubytování na poslední chvíli, kde si můžete rezervovat apartmány, hotely, vily a pokoje po celém Chorvatsku.

Ubytování u místních v horách

Pokud se rozhodnete jet do Chorvatska na blind, šetřit peníze za ubytování a zažít dobrodružství, můžete se pokusit najít ubytování v menších vesnicích a poptávat osobně u místních.

Foto: Martina Sulovari

Rozmanitá vesnice Horní Podstrana nabízí romantické výhledy na pobřeží Jadranu a kouzelné západy slunce. Ubytování u místních se dá pořídit již od 40 euro pro dva za jednu noc.

Tipem může být například horská vesnice Horní Podstrana, kterou najdete asi 10 km od turisticky rušného Splitu, kde lze sehnat útulný apartmán s výhledem na hory u místních jen za 40 euro pro dvě osoby na jednu noc.

Dovolená na blind v Chorvatsku na ostrovech

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na blind na některém z chorvatských ostrovů, nezapomeňte, že ceny apartmánů jsou v hlavní sezóně totiž obvykle vyšší než na pevnině. Kromě toho je nutné připočítat k ceně ubytování i náklady na trajektové lístky. Například cesta trajektem ze Splitu na ostrov Hvar do přístavu Hvar, stojí 20 euro.

Foto: Martina Sulovari

Pokud si na ostrovech chcete užít pohodu, budete si chtít zapůjčit lehátko pro dva a slunečník. To vás například na ostrově Hvar přijde i na 50 euro. Záleží na místě.

Pokud chcete ušetřit, vyhněte se cestování na ostrovy v hlavní sezóně. V září jsou ceny ubytování a dalších služeb obvykle nižší. V aktuální nabídce portálu Booking najdete apartmán pro dva na Hvaru v termínu od 14. do 21. srpna za 829 euro a výše.

Ceny ubytování na Istrii

Istrie je ideální místo pro dovolenou na blind, a to i pro ty, kteří mají omezenější dovolenkový rozpočet. Na Istrii si můžete užít krásnou přírodu, čisté moře a bohatou historii, aniž byste museli tolik utrácet.

Pokud na Istrii vyrazíte na blind, je možné se ubytovat v některém z apartmánů v Poreči či Medulinu za velmi příjemnou cenu. V aktuální nabídce portálu Booking najdete apartmán pro dva v termínu od 14. do 21. srpna již od 380 euro a výše.

Dovolená v Chorvatsku na blind s opatrností

Rozhodnutí vyřešit dovolenou na blind může být dobrodružné, ale i velmi drahé. Samozřejmě, můžete ušetřit nějaké peníze, ale je důležité zvážit rizika a vše s opatrností.

Chorvatsko je v srpnu velmi populární turistickou destinací, a je obtížné najít ubytování na poslední chvíli za rozumnou cenu a nenechat za apartmán či hotelový pokoj majlant. Pokud se vám nepodaří najít ubytování, můžete se ocitnout v situaci, kdy budete muset spát v autě nebo přinejhorším na pláži. To může být velmi nepříjemné, zejména pokud cestujete s dětmi.

Kromě toho může být hledání ubytování na místě velmi časově náročné. Můžete strávit hodiny hledáním, místo toho, abyste si užívali moře nebo výlety.

Pokud nakonec najdete ubytování, nemusí to odpovídat vašim představám. Může být menší, dvakrát dražší, než jste čekali, nebo může být ve špatné lokalitě.

Z těchto důvodů bych nedoporučovala řešit dovolenou na blind, zejména pokud cestujete s dětmi. Je lepší si ubytování rezervovat předem, abyste si mohli být jisti, že budete mít kde bydlet a že budete mít dovolenou podle svých představ.

Tipy na dovolenou v Chorvatsku na blind

  • Rezervujte ubytování co nejdříve, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně
  • Využijte online rezervační systémy, jako je Booking nebo Airbnb
  • Porovnejte ceny u různých poskytovatelů ubytování
  • Přečtěte si recenze ubytování od jiných turistů

Dobrým plánováním dovolené na blind si můžete zajistit, že prožijete příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Anketa

Jezdíte do Chorvatska na blind?
Ano
33,6 %
Ne
62,6 %
Zvažuji tuto možnost
3,8 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 446 čtenářů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz