Hlavní obsah
Cestování

„Naše vláda je banda opic“, hlásá sobotní výloha obchodu v Chorvatsku turistům

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Martina Sulovari

Sobota - jako většina obchodů v Chorvatsku, byl i supermarket Optima na Makarské uzavřen.

10. 8. 8:20

O víkendu se u několika oteřených obchodů v Chorvatsku tvořily nekonečné fronty. Aby se turisté u uzavřených obchodů zorientovali, jeden z obchodů ve Splitu bez servítek vysvětlil, o co jde. Podle nového zákona musí mít většina obchodů zavřeno.

Článek

Od 1. července vstoupil v Chorvatsku v platnost nový zákon, podle kterého musí být většina obchodů uzavřena. Uzavření obchodů zaskočí turisty, kteří si chtějí v neděli nebo ve svátek nakoupit.

Od přijetí zákona způsobuje sváteční nebo nedělní uzavření obchodů nemalé problémy zákazníkům a velké ztráty obchodníkům, zejména těm menším. Uplynulý víkend připadl v Chorvatsku na Den vítězství a Vlasteneckého díkuvzdání.

V sobotu se u několika otevřených obchodů stály nekonečné fronty, a aby se turisté zorientovali, jeden uzavřený obchod ve Splitu turistům v anglickém jazyce bez servítek vysvětlil, o co vlastně jde.

Naše vláda je banda opic

„Vzhledem k tomu, že naše vláda je banda opic, která ze všeho dělá chaotickou džungli, je dnes náš obchod (jako většina v Chorvatsku) uzavřen,“ hlásá originální oznámení ve výloze uzavřeného obchodu.

Foto: Martina Sulovari

Vzhledem k tomu, že naše vláda je banda opic, která ze všeho dělá chaotickou džungli, je dnes náš obchod (jako většina v Chorvatsku) uzavřen.

„V souladu s tímto rozhodnutím strávíme dnešek na pláži, na památku naší vlády, budeme jíst banány a opičit se. Nebo v případě deště budeme pít doma nebo na baru, tak či tak se budeme opičit,“ napsali do výlohy a přidali vysvětlení, proč si myslí, že vláda ze všeho dělá chaotickou džungli.

Foto: Martina Sulovari

Nedělní kolona vozidel mířící do Lidlu na Makarské.

„Naše podnikání závisí na cestovním ruchu a je hloupé zakazovat nám pracovat v období roku, kdy se nám pracuje nejlépe. Ale, vítejte v Chorvatsku,“ dodává uzavřený obchod.

Zákon o regulaci otevření obchodů v Chorvatsku

Turisté se však podle chorvatské vlády o nákupy nebudou muset obávat. Obchody si ale mohou vybrat šestnáct nedělí v roce, kdy budou mít možnost otevřít.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz