Hlavní obsah
Cestování

Řecko nabídlo týden dovolené zdarma turistům, kteří byli evakuováni z Rhodosu kvůli požáru

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Manfred Richter / Pixabay

Turisty oblíbený řecký ostrov Rhodos.

2. 8. 15:13

Řecko ve středu oznámilo, že v roce 2024 nabídne týdenní dovolenou na Rhodosu zdarma turistům, kteří byli v červenci evakuováni kvůli požáru z ostrova Rhodos.

Článek

Cestovní ruch je jedním z hlavních odvětví řeckého hospodářství, které se vzpamatovalo z dluhové krize z roku 2018, a Rhodos, devátý největší ostrov ve východním Středomoří, je jednou z jeho nejoblíbenějších turistických destinací.

Požár vypukl 18. července uprostřed ostrova a silný vítr ho rozšířil na východní a jižní pobřeží, do oblasti s mnoha letovisky. Řecko oznámilo, že provedlo největší evakuaci, která se kdy v zemi uskutečnila. Evakuováno bylo více než 20 tisíc turistů a místních obyvatel.

Řecký premiér Kirijakos Micotakis ve středu pro britskou televizi ITV řekl, že požáry zachvátily 15 procent ostrova a že se situace „vrátila do normálu“, ale pochopili, že oheň „způsobil nepříjemnosti návštěvníkům“.

„Všem, jejichž dovolená byla přerušena lesními požáry, řecká vláda ve spolupráci s místními úřady nabídne týdenní dovolenou na Rhodosu na jaře a na podzim zdarma, aby zajistila, že se budou moci vrátit na Rhodos a užít si jeho přírodní krásy,“ řekl Mitsotakis.

Řecký premiér uvedl, že požáry ve Středozemním moři nejsou neobvyklé, ale změna klimatu zvýšila jejich intenzitu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz