Hlavní obsah
Aktuální dění

Smutný závěr sezony v Chorvatsku. Jadran sužuje páchnoucí hmyz

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Martina Sulovari

Chorvatsko, ostrov Hvar (ilustrační foto).

3. 10. 15:48

Chorvatsko sužují nepříjemné Kněžice mlhovité. Tento páchnoucí hmyz se usídlil v domech a bytech, což způsobuje obyvatelům velké nepohodlí. Chorvaté a turisté ho nacházejí všude - od obývacích pokojů po sklepy, uvádí chorvatská média.

Článek

Chorvatsko v posledních dnech sužují Kněžice mlhovité, nepříjemný hmyz s výrazným zápachem. Nezvaný páchnoucí hmyz se usídlil v domech a bytech, lidé ho nacházejí v obývacích pokojích, ložnicích i sklepech. Situace je podle chorvatských médií už neúnosná, lidé totiž nemohou ani větrat.

Chorvaté si stěžují na přemnožení hmyzu

Chorvaté si stěžují na přemnožení Kněžic mlhovitých. Ty sice pro člověka nejsou nebezpečné, ale jejich zápach může být velmi nepříjemný.

Foto: Mario Kirschbaum, zdroj: Pixabay

Kněžice (ilustrační foto).

Kněžice mlhovité se usídlily v domech a bytech po celém Chorvatsku. Lidé je nacházejí v obývacích pokojích, ložnicích i sklepech.

Nemohou ani větrat

Situace je podle deníku Dnevnik.hr už neúnosná, lidé totiž nemohou ani větrat. Kněžice mlhovité se totiž dovnitř dostávají otevřenými okny a dveřmi.

„To už je neúnosné. Každý den najdu doma několik smradlavých kněžic, nemluvě o terase. I když vím, že nejsou nebezpečné, mám pocit, že je obsazen smradlavým hmyzem celý byt,“ postěžovala si deníku Dnevnik.hr čtenářka a dodala, že nic podobného nepamatuje.

Deník Jutarnji radí, aby si lidé pořídili do oken sítě. Upozorňují také na to, že hmyz má rád žlutou barvu, a proto je doporučeno umístit žlutý papír a dál od domu, aby se kněžice sdružovaly na něj.

Hmyz hledá teplý úkryt k přezimování

Profesorka z univerzity v Záhřebu Lucija Šerić Jelasková říká, že hmyz se uchyluje k lidským obydlím proto, že hledá teplý úkryt k přezimování. Lidé se tak prý nemusí bát, že by se jim v domovech Kněžice přemnožily. Hledají totiž jen místo k zimnímu spánku. Znovu se začnou rozmnožovat až s příchodem jarních měsíců.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz