Hlavní obsah
Cestování

Turisté v Chorvatsku na trzích šetří. „Je to i rok, kdy nejvíce kradou,“ uvedla prodavačka

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Photo Mix, Zdroj: Pixabay

Trh, jako je například v Omiši, může být vítaným zdrojem lokální domácí zeleniny a ovoce. (Ilustrační snímek).

6. 8. 9:49

O cenách v Chorvatsku bylo napsáno mnoho zpráv. Nikoho nepřekvapí, že někteří turisté šetří své peněženky. Na trzích sledují ceny a jen se procházejí. „Je to rok, kdy turisté na trzích nejvíce kradou“, uvedla prodavačka z Omiše pro Poslovni Dnevnik.

Článek

O cenách na trzích v Chorvatsku, které překvapují mnoho turistů, se v médiích publikovalo již mnoho zpráv. Přibývá také turistů, kteří šetří své peněženky, koukají na nabídku a jen tak se po lokálních trzích procházejí. Někteří se podle prodavačky snaží směnit kuny a ptají se prodejců, kde je vyměnit. „Alespoň taková je situace na tržnici v Omiši“, uvádí chorvatský portál Poslovni Dnevnik.

Turisté na trzích kradou

Podle prodejců z trhu v Omiši, se turisté jen procházejí. Hlavními zákazníky jsou místní obyvatelé a tuzemští hosté. Kromě pečlivého výběru a nákupu menšího množství potravin turisté na trzích dělají ještě jednu věc. Podle prodavačky z Omiše turisté kradou. Jedna z místních prodavaček, která na trhu v Omiši léta prodává zeleninu a ovoce, pro portál Poslovni Dnevnik říká: „Je to také rok, kdy turisté na trzích nejvíce kradou“.

Příběh prodavačky z Omiše

Prodavačka z Omiše se svěřila s příběhem, který se odehrál před pár dny, chorvatskému portálu Poslovni Dnevnik. Zahraniční turistka si v jejím stánku poručila od každého něco. „Trochu rajčat, trochu brambor, trochu meruněk, cibule, zelených fazolek atd. Skoro vše, co prodávám. Vše jsem ji zvážila, dala do pytlíků a poté paní popadla pytlíky a dala se na útěk.“

Prodavačka za ní už jen křičela. „Ale po tržnici se v té době pohybovali jen cizinci, a tak paní „úspěšně“ zmizela v davu a utekla s několika kily ovoce a zeleniny,“ popisuje okradená prodavačka.

„A co jsem měla dělat, opustit stánek a běžet za ní? Teprve pak by vše ze stánku zmizelo“, postěžovala si veřejně v médiích prodavačka z Omiše.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz