Hlavní obsah
Názory a úvahy

Koupil jsem si kraťasy u Vietnamce a možná je ze mě fašoun

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Pozor na podezřelé zboží od Vietnamců, hrozí vám konflikt se zákonem!

10. 9. 10:17

Není to tak, že bych se pohádal kvůli ceně, nebo mu drze tykal, a on mě následně obvinil z diskriminace, rasismu, fašismu a bůhvíčeho ještě. Tohle Vietnamci nemají zapotřebí. Jsou pracovití a bezproblémoví a zdá se, že tu s námi mohou v pohodě žít.

Článek

Pokud v budoucnu nezaloží politickou stranu a nebudou chtít prosadit, aby se pracovalo 23 hodin denně, nebo aby z jídelen ve státních firmách zmizelo vepřo knedlo zelo a bylo nahrazeno potkaním ragú, všecko bude fajn.

Akorát mě trochu mrzí, že vietnamští výrobci a obchodníci poslední dobou drobátko polevili v kvalitě. Zatímco dříve u nich platilo: čím víc pruhů, tím víc Adidas, dnes své výrobky poněkud šidí. A z toho pak vznikají různé bizarní a nebezpečné situace. Jednu takovou jsem nedávno zažil. Vlastně ještě stále zažívám. Dejte si na něco podobného velký pozor a zboží při nákupu pečlivě kontrolujte! Vyhnete se tak značným problémům a možná i konfliktu se zákonem.

Koupil jsem si u asijských kolegů kraťasy a až později jsem zjistil, že je na nich napsáno: fašoun. V angličtině. Nevím, jestli jsem si to přeložil správně, ale každopádně to fašouna evokuje. Přinejmenším v češtině. Přitom se to vůbec nemuselo stát, kdyby nešetřili na materiálu. Šetří sice dneska úplně každý, ale to jedno blbé písmeno, které vynechali, už je fakt nezachrání! Naopak. Mnohé zákazníky to teď od koupě odradí. Protože kdo by chtěl kraťasy s nápisem fašoun, že? Leda nějací nácci, ale ti, předpokládám, k Vietnamcům příliš nechodí. A když už, tak spíš s bouchačkou v ruce. A to je potom paní Nguyenová beztak vyžene smetákem.

Přitom všechno mohlo být OK, kdyby Vietnamci i v těchto krušných časech zůstali věrni své prémiové kvalitě. Potom by rozhodně nevznikaly průšvihy na hranici zákona. Naštěstí už bude brzy podzim, kraťasy nadobro založím do prádelníku a nebudu se muset bát, že mě na ulici zatknou za podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. No posuďte sami, nebáli byste se v něčem takovém mezi lidi? Já to nosím zásadně už jen doma a to se ještě strachuji, aby mě nenapráskal soused, když si jdu zakouřit na balkon.

Foto: Michal Pohanka

Fašistické kraťasy?

Anketa

Koupili byste si oblečení nebo obuv s nápisem FASHON?
Ano, běžně to nosím a nemám strach
14,3 %
Ano, ale jenom za dobrou cenu
57,1 %
Ne, soused už mě jednou udal
28,6 %
Ani přes moji mrtvolu, nakupuji zásadně jen v Kiku nebo v Pepcu!
0 %
Celkem hlasovalo 7 čtenářů.

Zdroj: Nguyen Phuong Tao a autorský text

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz