Hlavní obsah
Víra a náboženství

Trojice

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Andrei Rublev, Public domain, via Wikimedia Commons
6. 12. 2022 20:48

Jak vyjádřit vztah bytí, bytí jedním ve třech osobách.

Článek

Jak vyjádřit osobu, kohosi blízkého. Jak vyjádřit, že vztah k ní a ona sama nejdou oddělit. Jak vyjádřit vztah bytí, bytí jedním ve třech osobách.

Všechny naše opravdové vztahy jsou touhou po sdílení, blízkosti, touhou po bytí jedním. Když moje bytí splyne s bytím milovaného, láska vrcholí, a je naplněna.

Věřím, že toto se děje v Bohu. A věřím, že toto se děje v nebi. Jedno bytí, v mnoha osobách.

...

Vztah, zájem Boha o člověka je vždy v řádu bytí. Je velkým hříchem vztahovat se k druhému povrchně, jako k objektu, nevnímat jeho bytí (a je taktéž velkým hříchem vztahovat se takto k Bohu). Bytí moje a bytí druhého (a bytí Boha) je za všech světských starostí vždy důležitější než ony starosti.

Vztah bytí je vždy něco jemného, ba něžného, vyžaduje otevřít své bytí, vyžaduje důvěru. Jaký je tedy Bůh? Otevřený. Má v nás důvěru. Pokud i já získám důvěru, a otevřu své bytí, tehdy vejde, a budeme jeden.

Nebe začíná na zemi.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz