Hlavní obsah
Satira

Čaputová odchází, nahradí ji Ježíš Kristus: Stand-up comedy na Slovensku

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: SKopp, Public domain, via Wikimedia Commons
15. 11. 13:00

Slovenské parlamentní volby měly jasného vítěze. Do čela vlády se vrátil staronový premiér Robert Fico a okamžitě se začal bít o lepší životní úroveň na Slovensku… anebo se pletu?

Článek

Ještě před pár lety byl Fico zdánlivě politickou mrtvolou. Osud tomu však chtěl jinak, když díky neschopnosti a skandálům vlády Igora Matoviče začaly preference Ficova SMERU stoupat ze dna.

Fico sliboval obnovení suverenity Slovenska (i když tu mu nikdo nebral), zlepšení životní úrovně, zastavení pomoci Ukrajině, stopnutí zlých neziskovek a teď to vypadá, že k tomu přibude i boží království.

Recept pro lepší Slovensko

Že se Fico bude chtít mstít, bylo jasné téměř všem. Nebylo proto divu, když ministr vnitra okamžitě odvolal policejního prezidenta a ze dne na den ho převelel na druhý konec republiky. Ihned také propustil policejní viceprezidenty (jednoho už do funkce vrátil soud) a mimo službu chtěl postavit vyšetřovatele známých kauz.

Policie je vyřešená, přichází plnění slibů - zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu. Jenomže jen té ze skladů státu. Soukromé firmy mohou Ukrajincům dodávat zbraně a munici dále. Poté navíc jede premiér do Bruselu, kde hlasoval pro další poskytování finanční, hospodářské, humanitární i vojenské podpory Ukrajině. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Jeho chytřejší voliči zřejmě moc nejásají, ale těch moc není.

Problém by mohly být soudy, proto vláda odvolá některé členy soudní rady. Ta řeší například odvolávání soudců. Její členy jmenuje vláda, parlament, prezidentka, sami soudci a nejvyšší soudy. Do toho ministr vnitra na sociální síti útočí na soudce, který zvrátil jeho rozhodnutí o odvolání policejního viceprezidenta. Životní úroveň stoupá.

Diplomacie vzkvétá rovněž. Ministryně kultury (proruská konspirátorka) napsala dopis svému českému protějšku. Ten byl plný gramatických chyb a vzbudil posměch. Diplomaté navíc dodnes neví, k čemu měl sloužit.

A ještě je nutné potrestat hlavní viníky bídy. Billa Gatese a Soroše, jenomže ti nejsou na Slovensku, tak aspoň média. Jmenovitě Markízu, Denník N, Aktuality.sk a Sme. Ty podle Fica dělají politiku a mají jediný cíl: bojovat proti jeho SMERU. Otevřeně vyhrožuje Markíze, že prověří její monopolní chování. Ostatním prý nechá prověřit jejich povolení vstupovat na úřad vlády. Do té doby tam nesmí.

Prezidentský úřad už není třeba

Úhlavním nepřítelem v kampani byla i prezidentka Zuzana Čaputová. Na tu Fico opakovaně útočil, někdy i vulgárně. Označoval ji za americkou agentku a tak dále. Ta už tuto situace nechce dál snášet, a proto se rozhodla v příštích volbách nekandidovat.

Fico se ale zřejmě obává, že by pro něj prezidentské volby nemusely dopadnout příznivě. Náměstek ministryně kultury pro něj naštěstí našel řešení. Intronizovat Ježíše Krista jako krále Slovenska.

Tento nápad pronesl na závěr mše v Trnavě. Samozřejmě nezapomněl zmínit, že žena nemá právo na potrat a že stopne gender ideologii. Skutečný ráj.

Doufejme, že Ježíš bude k tomuto záměru svolný. Na konci čtvrté vlády Roberta Fica bychom tak mohli sousedit s rájem.

Zdroje

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz