Hlavní obsah

Co je to žena?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Photo Philippe Vogelenzang

Conchita Wurst

18. 9. 10:00

Jednoduchá otázka, na kterou se dnes těžko hledá odpověď. Opravdu je to ale takový problém odpovědět?

Článek

Filmový dokument „WHAT IS A WOMAN?“, je zbytečné nějak obsáhle popisovat, to chce prostě vidět. Každopádně ta ústřední otázka, naprosto jednoduchá a legitimní, většinu transgender lidí a zainteresovaných odborníků, včetně vysokoškolských profesorů, lékařů, politiků a různých myslitelů a mravokárců dostane do úzkých a vlastně nedokáží odpovědět.

Jsem z toho jelen

Zkusme si představit tuto modelovou situaci. Začnu tvrdit, že nejsem muž (jako muž jsem se totiž nenarodil, toto pohlaví mi bylo „přiděleno“ až teprve po narození, a považte - jen podle genitálií, což je ale údajně nedostačující kritérium!!), ale jsem jelen. Na otázku, proč zrovna tak a co to je jelen, budu jen mlžit a opakovat, že se tak prostě cítím. Nemám sice ani 4 nohy, kopyta, ani parohy (doufám!), dokonce je ani nechci a nemusím mít, abych se cítil jako jelen. V čem tedy spočívá onen pocit, když nemám s jelenem nic společného? No odpověď je potom opravdu těžká a není divu, že na titulní otázku se mužům, kteří se s plnovousem a šminkami jako hvězda Glam rocku 80-tých let, snaží vysvětlit své ženství, jen těžko hledá uspokojivá odpověď.

Nazí muži na ženských šatnách - jako opravdu?

A co se děje ve světě, kde je ve veřejnoprávní televizi BBC dětem bez skrupulí předkládáno, že mají na výběr až ze 100 pohlaví, kvůli pár jedincům jsou přepisovány dějiny, mění se jazyk a veřejný prostor je upravován tak, aby se tito lidé cítili komfortně, ovšem na úkor komfortu drtivé většiny obyvatel, to už začíná být neúnosné. Situace, kdy se v lázních nahá „žena“ s obnaženým penisem prochází v ženské převlékárně, kde jsou přítomny i děti, je už opravdu skandální. Skandální je rovněž reakce médií i samotného vedení lázní, které považují tento stav snad za legitimní. Na jedné straně vám YouTube smaže video, kde považuje loket, trčící z pěnové koupele, za odhalené ženské ňadro, na druhé straně je možné výše uvedené? Asi tomu ne úplně rozumím.

Muži v ženském sportu - naprosto obludný nesmysl!

Ženský sport je deformován výkony chlapů v sukních, kdy jejich rozmar a sobectví ničí profesní životy skutečných žen, které sportu věnovaly celý svůj život a nakonec nemají šanci proti těmto „ženám“ nikdy zvítězit. Tyto paradoxy můžeme vidět napříč různými sporty, od atletiky přes cyklistiku, vzpírání, box či MMA, až po rugby nebo dokonce šachy. Asi nejznámějším je však případ závodního plavce - biologického muže, nyní však plavkyně Pensylvánské univerzity, Lii Thomasové. Ta nyní překonává jeden univerzitní plavecký rekord za druhým, své kolegyně nechává desítky metrů za sebou a jako bonus mají ještě na šatně možnost spatřit její údajně velmi vyvinuté mužství. Neuvěřitelné.

Doufám, že se pletu.

To už podle mě nelze brát jako nějakou módní záležitost nebo roztomilou pitomost. Je to cílený útok na základní lidská práva a společenské hodnoty, je to devastující proces pro celou civilizaci. Po nelegální migraci, řízené inflaci, problematické pandemii či uměle vyvolávaných válečných konfliktech, je to jen další část puzzle, jak destabilizovat tento svět.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz