Hlavní obsah
Umění a zábava

Emma „Eliška“ Smetana si zaslouží víc

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Viktor Hanacek (picjumbo.com)

Ilustrační foto

11. 9. 12:08

Hloupí diváci, kteří nerozumí humoru, nejsou schopni konstruktivní kritiky a ještě mají tu drzost komentovat filmové novinky na portálu ČSFD, nejsou zřejmě hodni pozornosti této všestranné umělkyně.

Článek

Po téměř dvouměsíční agresivní reklamní masáži na nový seriálový hit podzimu TV Prima, kdy na nás Eliška s Damiánem téměř vyskakovali i z ledničky, bylo možná očekávání veřejnosti až nerealisticky velké. Ti, co hodnotí filmovou tvorbu na portálu ČSFD, ale (nyní již víme, že oprávněně) tušili spíš velký průšvih. Realita byla však ještě horší, i když filmového dna Premiéra Jaromíra Soukupa dosaženo nebylo.

Tady je potřeba říci, že Lenka Hornová musí být opravdu drsná šéfka a má svou pozici na TV Prima pevně v rukou. Jen tak mohl její tak žalostně tragický projekt spatřit světlo světa. Nikdo se totiž očividně neodvážil vzít tuto pohaslou hvězdu televizní zábavy stranou a jednoduše říci: „Leni, proboha, to je taková slátanina, to bude strašná ostuda. Zastav to, dokud je čas!“ Nic takového se však nestalo, naopak se ještě angažováním neoblíbené, sebestředné neherečky tato filmová fraška dostala na maximum trapnosti.

Na rozdíl od jiných bych ale neházel tolik špíny na tuto křehkou dívku, která sice jakýmkoliv talentem nepolíbená, však o to více snaživá a houževnatá, prostě nemohla v tak špatném projektu nic převratného dokázat. Zkusil jsem si představit v její roli Meg Ryan, která je skutečná herečka a má s podobným, navíc o celé filmové vesmíry úspěšnějším příběhem zkušenost, a nemyslím si, že by se úspěch seriálu nějak výrazně zlepšil. Je to prostě strašně, ale strašně špatné ve všech směrech. Rozepisovat tu amatérskou úroveň je asi zbytečné, každý to uvidí hned na první pohled a navíc už to opakovaně napsal každý, kdo se k tomuto projektu vyjádřil.

Smutné je, že toto nevidí nebo nechce vidět samotná představitelka hlavní role. Kritiku diváků vůbec nebere, zajímá ji jen konstruktivní kritika „kolegů“ z filmové branže a vlastně ani na tom nezáleží, protože tu roli vzala kvůli své dcerce, která je pohádkou nadšena. A už vůbec nebere kritiku lidí, kteří na ČSFD ohodnotili první díly nelichotivými 7%, i když stát se recenzentem na tomto portálu není úplně jednoduché a většina z nich prostě rozezná kvalitu od braku. Nikdo totiž podle Emmy nepochopil, že se jedná o takový zvláštní typ humoru, kde se herci „neberou vážně“ a dělají si ze sebe legraci. Bohužel legraci, které kromě nich už nikdo další nerozumí.

Popravdě nerozumím ani tomu, co to vlastně znamená. Herec je snad od toho, aby svou práci, za kterou je placen, bral naopak stejně vážně a zodpovědně jako třeba lékař nebo řidič autobusu. I humor se musí dělat se vší pokorou a profesionálním přístupem, což jsou vlastnosti, které celý produkční tým, a Emma Smetana obzvlášť, tragicky postrádá. Natočit slátaninu a potom tvrdit, že to vlastně celé nebylo myšleno vážně a všichni si jen ze sebe dělali srandu a hlavně si natáčení báječně užili jako omluva takového nezdaru nestačí. To ani náhodou.

Takže pokud má Emma pocit, že je dlouhodobě nedoceněná, že jak sama prohlásila, vadí všem už jen proto, že existuje, že si zaslouží více respektu, uznání a pochval, tak žije bohužel stále v bludu a je mi jí snad i tak trochu líto. Nebo ne?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz