Hlavní obsah
Názory a úvahy

Otevřený dopis Raiffeisen Bank ohledně rušení účtů ruským emigrantům

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Wikimedia Commons
15. 9. 15:40

Raiffeisen má problém a ten se jmenuje Rusko. Jenže zavíráním bankovních účtů nevinným emigrantům si ho nevyřeší.

Článek

Vážená Raiffeisen Bank,

Jsem jeden z vašich dlouholetých zákazníků. V poslední době se ke mně donesly zprávy o tom, že vaše banka začala hromadně, s okamžitou platností a bez možnosti odvolání zavírat účty těm svým klientům v České republice, kteří jsou občany Ruska.

Udělali jste to i několika lidem, které osobně znám: emigrantům, kteří v České republice obyčejně žijí a pracují, ruskou válečnou agresi neschvalují a se zločinným ruským státem nemají nic společného kromě toho, že jsou nedobrovolně jeho občany. Svévolným zrušením bankovního účtu jste způsobili životní komplikaci nevinným lidem, kteří to už tak mají těžké.

To všechno se odehrává v situaci, kdy jedna z vašich sesterských bank dodnes podniká v Rusku, platí tam nemalé daně a tím de facto sponzoruje ruskou agresi proti Ukrajině. Ano, Raiffeisen má problém a ten se jmenuje Rusko. Jenže zavřením bankovních účtů nevinných jednotlivců tady v Česku ten problém nevyřešíte. Chcete-li se opravdu zbavit vazeb na Rusko, pak máte jen jednu možnost: prostě tam přestaňte podnikat.

Vaše chování je neetické, a to hned dvakrát: na jedné straně vléváte peníze do ruské válečné mašinérie, zatímco na druhé straně se chováte nespravedlivě k ruským emigrantům, jako by všichni byli a priori zločinci. Tak kdo je tady vlastně zločinec?

Podtrženo a sečteno: nemůžu být nadále vaším zákazníkem. Sice nejsem a nikdy jsem nebyl občanem Ruska, pro vás jsem tedy asi jako zákazník dobrý, ale jste vy dobrá banka pro mě? Že umíte dělat podrazy jste už dokázali. Tak přišel čas změnit banku, no. Sbohem!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz